Blog

Piękne filmy na Dzień Ojca i z tatą w roli głównej

Ojciec, tata, tatuś to bardzo ważny człowiek w życiu dziecka. Pewnie także na podstawie moich przeżyć, gdy byłam dzieckiem, czuję jaki powinien być idealny tata: obecny, kochający ponad wszystko, wspierający i wychowujący. Dzień Ojca to dobry czas by pomyśleć o swoim tacie, o tym jaki jest tata Twoich dzieci. Wybrałam kilka filmów, które, moim zdaniem, […]

27 czerwca 2017 | komentarzy: brak

Możesz stracić świadczenie 500+

Program 500+ ma już ponad rok. Wszedł w życie dokładnie 1 kwietnia 2016. W tym samym miesiącu ruszyły pierwsze wypłaty. Choć wielu osobom wydawało się, że ten program to taka obietnica wyborcza, która będzie celowo przeciągana w czasie. Też byłam wśród tych, którzy tak myśleli.

25 czerwca 2017 | komentarzy: 8

Jak codziennymi aktywnościami pomóc dziecku z asymetrią

Asymetria ułożeniowa dotyczy wielu niemowląt. Jest następstwem ułożenia w brzuchu Mamy. Szczególnie w ostatnich tygodniach życia płodowego jest tam szczególnie ciasno. To zwinięcie w kłębek kojarzy się niemowlakowi na tyle bezpiecznie, że już po urodzeniu, w wielu sytuacjach przybiera tą pozycję.

19 czerwca 2017 | komentarzy: 17

Nie ma nudy! wygraj Loteryjki od Kapitan Nauka

Cześć! Pamiętasz, jak niedawno pisałam o sposobach na znudzone dziecko? Prawda jest taka, że dziecko powinno się nudzić, a nuda jest zdrowa i pobudzająca do kreatywnego myślenia. Co możesz zrobić Ty jako Mama? Pozwolić się czasem wynudzić lub podpowiedzieć jakieś ciekawe formy spędzenia czasu.

14 czerwca 2017 | komentarzy: 19

Jak sobie „wyhodować” niejadka

Niezwykle często Mamy żalą się jedna drugiej „moje dziecko to niejadek”, „Krzyś nic nie je, już nie wiem co robić!”. Nie jestem lepsza. O nie! Jestem już prawie łysa od zamartwiania się „Staśka jedzeniem”. A właściwie niejedzeniem. Gdy osesek rośnie, a jedzenie staje się w domu tematem #1, łatwo sobie „wyhodować” niejadka.

11 czerwca 2017 | komentarzy: 35

Rozmiary ubranek dziecięcych czyli jak się nie pogubić

Kasia to moja koleżanka z pracy. Gdy po raz pierwszy została Mamą, ja dopiero marzyłam o dzidziusiu. Słuchałam wszystkich Jej opowieści. Ale z największym podziwem chłonęłam, gdy mówiła „Mojemu synkowi to już tak na 98 kupuję ubranka”. Co to do cholerki 98?! Rozmiary ubranek dziecięcych były mi totalnie obce…

7 czerwca 2017 | komentarzy: 19

Co robisz gdy Twoje dziecko się nudzi?

„Mamo, nudzi mi się…”, „Mamo, nudzę się…”. Słysząc te zdania, wielu Rodziców oblewa zimny pot lub dopada zgrzytanie zębami. „Moje dziecko ma pierdyliard zabawek i atrakcji. Jak może się nudzić?!” Okazji by te słowa usłyszeć od moich synów jeszcze nie miałam. Ale znam ich zamienniki „Mamo, co porobimy?” czy „Mamo, co będziemy robili?”.

5 czerwca 2017 | komentarzy: 23

Tajemniczy zlot dziewic czyli BlogoDamy w Kórniku

Cały ostatni tydzień kwietnia padało. Wspaniała perspektywa, biorąc pod uwagę nadchodzącą majówkę. Wspaniała perspektywa biorąc także pod uwagę, że w sobotę miałam do przejechania w sumie 600 kilometrów. Szalona? Może. W sobotni poranek 29 kwietnia wreszcie wyszło słońce…

31 maja 2017 | komentarzy: 27

Przebieg porodu – czy wiemy o nim wszystko?

Przygotowując się do roli mamy staramy się zdobyć najpotrzebniejszą wiedzę na temat ciąży i etapów porodu. Wiele informacji można otrzymać od lekarza prowadzącego; bardzo pomocne są też zajęcia w szkole rodzenia. Do tego warto sięgnąć po ogólnie dostępne poradniki i fachowe wydawnictwa medyczne.

25 maja 2017 | komentarzy: 45

Dlaczego żłobek publiczny nie jest dla każdego dziecka

Chyba można powiedzieć, że żłobkowa przygoda Fasolaków dobiega końca. Na miejsce w publicznym żłobku czekaliśmy 1,5 roku od momentu zapisu. A i tak chłopcy dostali się z końca listy na rok 2016/2017. Jako 2,5-3-latki trafili do ostatniej grupy, więc już jesteśmy w procesie rekrutacji do przedszkola, zakwalifikowani na kolejny rok. Po 2 tygodniach w żłobku, […]

23 maja 2017 | komentarzy: 21

Współpraca ze mną

Współpraca, moim zdaniem, jest wtedy, kiedy oboje mamy wspólny cel i na ten cel pracujemy.
Jeżeli będziemy grać na inne bramki, szanse na sukces są mniejsze.
Zobacz, co mogę Ci zaoferować, żeby wspólnie zrealizować cel, z którym przychodzisz.

Przejdź do zakładki Współpraca.

Wspieram