Pomyśl o odpoczynku już teraz – kalendarz długich weekendów w 2018 roku

Jeszcze niedawno wszędzie było pełno choinek, bombek i mikołajów, a już mamy styczeń. Czas pędzi szybko i wkrótce pracodawca poprosi Cię o uzupełniony kalendarz urlopowy. To najlepsza pora na rezerwowanie kwater i domków bo im bliżej wiosny/lata, tym trudniej o miejsca. Ferie zimowe, wakacje, a także długie weekendy – masz już pomysł jak je optymalnie wykorzystać?

Mam nadzieję, że podsumowanie, które przygotowałam ułatwi Ci rozplanowanie wypoczynku w 2018. Każdą grafikę – kartkę z kalendarza możesz pobrać i wydrukować. Wiesz jako to jest z realizacją celów? Ten zwizualizowany ma większe szanse by się stać rzeczywistością! Częstuj się i myśl o odpoczynku 🙂

Ferie zimowe 2018

Tegoroczne ferie zimowe trwają, z podziałem na województwa, do 15 stycznia do 25 lutego. Ferie to okazja by wspólnie z dziećmi wyjechać na zimową przerwę. Jeżeli nie ma takiej możliwości by wziąć w tym czasie urlop, warto choćby dzieciom przyjemnie zaplanować ten czas. Sprawdź, jak zaplanowane są ferie zimowe dla województwa, w którym mieszkasz. Lubisz białe szaleństwo?

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 roku

Długie weekendy 2018

W tym roku nie ma ich zbyt wiele. Sporo dni świątecznych przypada w niedziele, a jedynie za święta przypadające w soboty pracodawca ma obowiązek wyznaczyć dodatkowy dzień wolny. Zatem naprawdę warto dobrze je sobie rozplanować. Tym bardziej, że zwykle łatwiej o zgodę na urlop, gdy wniosek złożysz odpowiednio wcześniej, prawda? Zobacz jak optymalnie wykorzystać ilość świąt i długich weekendów w bieżącym roku.

Kwiecień

W tym roku Wielkanoc przypada na 1 i 2 kwietnia. Tradycyjnie są to niedziela i poniedziałek. Może nie jest to spektakularnie długi weekend, ale zaraz po kwietniu mamy maj, a wtedy…

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 rokuMaj

Weekend majowy 2018, jeśli go dobrze opracować, wypada bardzo korzystnie dla planujących odpoczynek. 1 maja, Święto Pracy, to wtorek. Natomiast 3 maja, Święto Konstytucji 3 Maja, jest w czwartek. Biorąc 3 dni urlopu (30 kwietnia, 2 maja i 4 maja) i doliczając 2 weekendy, zyskujesz aż 9 dni wolnych na wypoczynek. Wspaniała majówka! Lubimy takie długie weekendy, prawda?

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 roku

Na tym nie koniec. 31 maja, w czwartek, obchodzimy Boże Ciało. Biorąc dodatkowy dzień wolny 1 czerwca, w piątek, zyskasz 4-dniowy weekend 31.05 do 3.06.

Są spore szanse, że przynajmniej jeden z dłuższych majowych weekendów będzie ciepły i pogodny!

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 roku

Sierpień

Na dzień 15 sierpnia przypadają dwa święta, Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym roku jest to środa, dokładnie w środku tygodnia. Hmm można o prostu cieszyć się dniem wolnym, a można wziąć 2 lub 4 dni urlopu i w ten sposób przedłużyć weekend do 5 a nawet 9 dni.

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 roku

Listopad

W 2018 roku 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych, będzie w czwartek. Co oznacza, że wzięcie urlopu w piątek, 2 listopada, przedłuży Twój weekend do 4 dni. Warto tą okazję wykorzystać bo listopad to miesiąc, kiedy już raczej ciągniemy na ostatnich bateriach, byle do Świąt.

11 listopada, Święto Niepodległości, w tym roku przypada w niedzielę.

Grudzień

Grudzień kojarzy się z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, z końcem roku. W tym roku Święta przypadają we wtorek – Pierwszy Dzień Świąt i środę – Drugi Dzień Świąt. Wigilia jest w poniedziałek i część pracodawców ustanawia ten dzień dniem wolnym od pracy. Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie 3/4 urlopu w dniach 27,28 i 31 grudnia będziesz się cieszyć aż 11-dniową przerwą świąteczną. To dobry czas na wypoczynek po całym roku.

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 roku

W jaki sposób myślisz o odpoczynku? Planujesz rodzinne wyjazdy na przód, na początku roku, czy liczysz na spontan i okazję typu last minute?

Infografiki pochodzą z poradnika: Kalendarz świąt i dni wolnych w 2018 roku.

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close