Idealnie dobrana bielizna w ciąży i w okresie karmienia

Jesteśmy nie tylko Mamami, ale przede wszystkim Kobietami. Prawda? Każda kobieta potrzebuje czuć się zadbana, potrzebuje pielęgnować w sobie swoją kobiecość, tym bardziej, gdy zostaje mamą. Bo wspaniała mama to taka, która jest szczęśliwa.

Jednym z atrybutów kobiecości są piersi. Są one zbudowane z tkanki gruczołowej oraz tłuszczowej. Za ich jędrność odpowiada przewaga tkanki gruczołowej, sprężyste więzadła Coopera, wielkość samych piersi oraz geny. Z wiekiem kobiece piersi tracą swoją jędrność.

Ciąża i karmienie piersią są szczególnym okresem dla kobiecych piersi i jeżeli zależy nam na ich jędrności i wyglądzie to za wczasu powinnyśmy zacząć o nie dbać.

Idealnie dobrana bielizna w ciąży oraz właściwy stanik do karmienia pomoże nam dać piersiom takie podtrzymanie by zachowały swoją dawną formę.

stanik do karmienia

Mój biust jest duży i gdzieś w głębi siebie martwiłam się jak to z nim będzie. Tym bardziej, że zajściu w ciążę towarzyszyły u mnie ogromne zmiany hormonalne co już na początku spowodowało „napompowanie” piersi. Wraz z rozkręceniem laktacji to „napompowanie” się tylko wzmogło by potem jeszcze raz skoczyć, gdy chłopcy zaczęli jeść większe ilości, więc i laktacja się wzmogła. Aktualnie mój rozmiar nijak nie przystaje do tego sprzed ciąży. Chyba ze 3-4 razy już zmieniałam stanik do karmienia . Przed ciążą moją absolutnie najukochańszą marką od paru lat było Panache. W ciąży w zasadzie też chociaż musiałam wybierać zupełnie inne modele. Od początku karmienia noszę Alles Mama, które nie są idealne, ale całkiem dobrze pełnią swoją funkcję oraz znajdują się w średniej półce cenowej.

Sama ekspertem w doborze bielizny nie jestem. Chociaż od kliku ładnych lat dobieram ją bardzo świadomie dzięki spotkaniu z brafitterką. Warto mądrze zainwestować w bieliznę, która dobrze wesprze nasze piękne piersi w tych trudnych dla nich okresach.

Chcę Wam dzisiaj, Drogie Mamy, przybliżyć czym jest Klinika Stanika oraz przedstawić rady odnośnie doboru bielizny w ciąży i podczas karmienia przekazane przez zawodową brafitterkę.

stanik do karmienia

Klinika Stanika

Głównym celem akcji jest wyleczenie jak największej ilości Polek z symptomów źle dobranego rozmiaru biustonosza poprzez diagnozę i wypisanie recepty brafittingowej przez brafitterkę, w projekcie zwaną Stanikową Panią Doktor. Stanikowa Pani Doktor została także wyposażona w wiedzę z zakresu samobadania piersi, którą chętnie przekaże swoim „pacjentkom”, by mogły – jako nowoczesne kobiety – być pewne swojego zdrowia.

stanik do karmienia

Klinika Stanika działa aktywnie od sierpnia 2010 roku i od tego czasu gościła aż w 35 miastach w Polsce wywołując mnóstwo wzruszeń, niespodzianek, okrzyków zdziwienia i uśmiechów. Stanikowa Pani Doktor ponownie rusza w Polskę, by jak najwięcej kobiet mogło odzyskać wiarę w siebie, cieszyć się zdrowiem i pięknem swojego biustu oraz spektakularnym efektem po przejściu „bezinwazyjnej operacji brafittingowej”.

Wybrałam się więc dziś do salonu Lady’s Place na warszawskim Tarchominie by, w ramach Kliniki Stanika, wybrać piękny prezent mojej siostrze, kupić dla siebie idealny kostium kąpielowy oraz porozmawiać z brafitterką na temat doboru bielizny dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią.

stanik do karmienia

Idealnie dobrana bielizna w ciąży i stanik do karmienia

Agnieszka z Agumama.pl: Na co powinna zwrócić uwagę ciężarna przy doborze bielizny?

Asia, brafitterka z salonu Lady’s Place: Bielizna ciężarnej powinna przede wszystkim być wygodna, oddychająca. Na początku ciąży, mierząc biustonosz zapinamy się na najciaśniejszą haftkę by potem, w miarę rozrastania się żeber móc poluzować obwód. Fiszbina bądź zaszewka musi wypadać po środku pachy. Ramiączka nie mogą się wbijać. Obwód nie może podjeżdżać do góry.

A: Czy w ciąży konieczna jest zmiana bielizny czy może „stare” biustonosze będą nadal pasowały?

Asia: Na ogół kształt i rozmiar piersi zmienia się już na początku ciąży i wtedy konieczna jest zmiana bielizny by zapewnić piersiom idealne podtrzymanie.

A: Czy w ciąży zalecane jest spanie w biustonoszu?

Asia: Nie ma takiej konieczności. Można, ale musi on być bez fiszbin oraz mieć luźniejszy obwód o 1-2 rozmiary w porównaniu do bielizny „na dzień”.

A: Jak dbać o piersi w ciąży?

Asia: Za kształt piersi odpowiadają więzadła Coopera. Istotne jest dobre podtrzymanie czyli właściwa bielizna w ciąży, a także dbanie o skórę, stosowanie kremów wraz z regularnym masażem.

A: Jak dobrać właściwy stanik do karmienia ?

Asia: Przede wszystkim nie kupujmy na zapas. Pierwszy stanik do karmienia kupujemy około 33-34 tygodnia ciąży a 2-3 kolejne już po urodzeniu dziecka. Dobrze by przez pierwsze 2-3 miesiące nosić tylko staniki bez fiszbin. Mierząc stanik do karmienia zapinamy go na najluźniejszą haftkę. Mierzymy wtedy, gdy piersi są pełne. Zaszewka albo fiszbina musi celować w środek pachy. Fiszbina nie może ciasno dociskać do mostka. Pierś nie może „wylewać” się ponad miskę, piersi nie mogą z niej wypadać. Obwód biustonosza nie może podjeżdżać do góry.

W trakcie karmienia dobrze jest pozostawać w kontakcie ze swoją zaufaną brafitterką i kontrolować rozmiar bielizny na bieżąco.

A: Czy w czasie karmienia piersią zalecane jest spanie w staniku?

Asia: Nie ma takiego obowiązku, ale jeżeli młoda mama z różnych przyczyn decyduje się na spanie w nim to stanik do karmienia powinien być bez fiszbin i o luźniejszym obwodzie o 1-2 rozmiary. Chodzi o to by nie blokować przewodów mlekowych przez ucisk.

A: Jak dbać o piersi w okresie karmienia?

Asia: W zasadzie podobnie jak w czasie ciąży.

A: Ja dodam od siebie, że w trakcie karmienia szczególnie narażone na urazy, podrażnienia są brodawki dlatego warto im poświęcić więcej uwagi. Zbawienny wpływ ma smarowanie ich własnym pokarmem po każdym karmieniu. Można także zaopatrzyć się w aptece w maści zapobiegające popękaniu np Maltan czy Linoderm.

A: Czy karmienie piersią zruinuje mój biust?

Asia: Za kondycję piersi odpowiadają: dbałość o nie, właściwie dobrany stanik do karmienia , ale także czynniki genetyczne. Na te ostatnie nie mamy niestety wpływu. Przed planowanym zakończeniem karmienia kobieta powinna zgłosić się do swojego lekarza i zbadać poziom hormonów.

Dziękuję 🙂 🙂 🙂

stanik do karmienia

 

Uwaga!!! Niespodzianka!!!

Na hasło AGUMAMA od dziś do 20 lipca otrzymacie 10% rabatu na dowolnie wybrany, nieprzeceniony model bielizny do karmienia w obu salonach Lady’s Place w Warszawie:

Białołęka

ul. Mehoffera 26 paw. 18

03-131 Warszawa

 

Śródmieście – Stacja Metro Centrum

Galeria handlowa – pasaż zachodni

lokal 2001C

00-110 Warszawa

Zapraszam do odwiedzenia strony Lady’s Place oraz do obu salonów 🙂

stanik do karmienia

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close