Każdego dnia umiera czyjaś mama, żona, partnerka, córka, przyjaciółka…

1…2…3…4…5 i do piachu! W Polsce każdego dnia umiera 5 kobiet. Zabójcą jest rak szyjki macicy.

O raku szyjki macicy mówi się coraz więcej. Jednak wciąż nie dość by każda kobieta, regularnie, co roku, chodziła się badać. Nie zaszczepiono w nas jeszcze dostatecznie świadomości, że wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest w pełni uleczalny oraz, że dbanie o swoją kobiecość nie jest powodem do wstydu, nie jest tabu, jest sexy! Dlatego ZRÓB CYTOLOGIĘ .

Nie skopuję tu i teraz poradnika medycznego czym jest rak szyjki macicy, jakie są przyczyny, jakie objawy. To można bardzo łatwo znaleźć w sieci. Jakie są skutki? ŚMIERĆ, jeżeli się nie badasz, jeżeli olejesz temat.

Dlaczego ja się badam? Dlatego, że od początku trafiłam na ogarniętego lekarza, który wykonał mi pierwsze badanie cytologiczne i wytłumaczył, dlaczego jest ono takie ważne.

Dlaczego jeszcze? Ponieważ kilka lat temu, nagle, pomimo wcześniejszych wzorowych wyników cytologii, otrzymałam wynik „Grupa III” czyli w rozmazie stwierdzono nieprawidłowe komórki tzw. dysplastyczne, które nie mają jeszcze cech złośliwości, ale mogą poprzedzać wystąpienie nowotworu.

Wiecie jaki to jest obuch w łeb dla korzystającej z życia 20-kilkulatki? Do cholery! Miałam czas na godzenie pracy i studiów. Miałam czas na imprezy, nawet w środku tygodnia i skądś brałam siły na niedospanie 😉 To i mogłam wygospodarować te 15-20 minut na wizytę, raz do roku, na „przegląd podwozia“ by po prostu mieć pewność.

Badam się też dlatego, że mam swoje pasje, Fasolaki, rodzinę, parę ciekawych miejsc na mapie świata do odwiedzenia, interesującą pracę, więc chciałabym jeszcze trochę pożyć, obserwować jak rosną moi synowie i skorzystać z uroków życia.

Akcja ZRÓB CYTOLOGIĘ zostałą zainicjowana przez Anię prowadzącą bloga Anielno.pl

Dołączam, pełna zapału, bo temat jest bardzo ważny. Dołączam bo my, kobiety, zwłaszcza gdy zostaniemy mamami, mamy tendencję do spychania siebie na dalszy plan, do umniejszania swoim potrzebom i sprawom bo zawsze na pierwszym planie są dzieci, dom, partner…

Kobieto, Twoje zdrowie jest ważne. Dla Ciebie i Twoich bliskich. Dlatego, Kobieto Kochana, ZRÓB CYTOLOGIĘ !

ZRÓB CYTOLOGIĘ

 

A jeżeli moja opowieść Cię nie przekonuje to zajrzyj tu i poczytaj opowieści innych kobiet.

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close