Liebster Blog Award #1

Co to jest Liebster Blog Award ?

Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Nominacja do Liebster Blog Award od Motheratorka sprawiła mi ogromną frajdę 🙂 Dziękuję za włączenie do zabawy.

To świetna okazja żeby dać się trochę poznać i poznać innych. Blogosfera jest gigantyczna. Przegląda się te blogi, czasem komentuje, niektórzy znają się lepiej, inni gorzej. Niektórzy blogerzy są ze sobą w stałym kontakcie. To jak nie być kolejnym blogerem w blogerowej masie? No właśnie dać się poznać i otworzyć się na nowe kontakty!

Oto moje odpowiedzi:

 1. Jak łączysz blogowanie z życiem codziennym i opieką nad dzieckiem?

Nie jest łatwo… Tym bardziej, że 1 września wróciłam do pracy, więc te 8 godzin dziennie jestem wyłączona z życia rodzinnego. Staram się działać wedługo planu, a przede wszystkim czas wolny po pracy poświęcać Fasolakom, żebyśmy mieli siebie jak najwięcej.

Dopiero wieczory (w tygodniu) zostają mi na obowiązki domowe i blogowanie. Wtedy uruchamiam listę zadań i wiem czy dziś gotuję obiad Fasolakom, robię wielkie pranie czy mam czas na blogowanie.

Niestety wciąż,  chociaż od rozpoczęcia „bliźniaczej rewolucji” minęło już 1,5 roku, mamy z M malutko czasu dla siebie i to rodzi pewne kłopoty 🙁

W kwestii blogowania, na szczęście są fajne narzędzia do planowania np. na FB mogę sobie poustawiać wpisy wieczorem a one się opublikują w dzień dokłądnie kiedy im powiem 🙂 To bardzo fajnie organizuje pracę.

 1. Kiedy ostatnio byłaś w kinie i na jakim filmie?

Ależ się naszukałam w pamięci. Już pamiętam. Ostatni raz byłam w kinie z Sis na Krainie Lodu 🙂 Byłam wtedy w ciąży z Fasolakami.

 1. Jaką książkę ostatnio przeczytałaś w całości i jaki był tytuł?

Uwielbiam czytać książki. I nie pamiętam kiedy ostatnio coś zaczęłam i skończyłam 🙁 Ostatnią książką była chyba opowieść Anne-Dauphine Julliand „Ślady małych stóp na piasku”. Bardzo wzruszająca opowieść o walce rodziców o każdy dzień szczęścia dla śmiertelnie chorego, gasnącego dziecka.

W ciąży ropoczęłam Dallas’63 Stephena Kinga. Zaczynałam 4 lub 5 razy. Nie udało się jej dokończyć, więc może znó zacznę, tym razem z mocnym psotanowieniem doczytania do końca.

 1. Jaki zawód wykonujesz?

Jestem analitykiem. Czasami myślę sobie „to zabawne, jak się poukładała moja kariera zawodowa”. Skończyłam liceum z trzema językami: hiszpańskim, angielskim i francuskim. Marzyłam (nadal marzę) o byciu tłumaczem. Następnie skończyłam 2-stopniowe studia na wydziale Stosunków Międzynarodowych. Moje obie prace dyplomowe dotyczyły Paktu Północnoatlantyckiego, więc był mocno skoncentrowane na kwestiach międzynarodowych, obronności. I zostałam analitykiem. A potem jeszcze część obowiązków w pracy „zmusiła” mnie do prowadzenia szkoleń i tu też odnalazłam swoją pasję. Podobno całkiem przyzwoicie idzie mi prowadzenie szkoleń i przekazywanie wiedzy innym 😉

 1. Gdybyś nie robiła tego, co robisz, to jaka inna praca by Ci odpowiadała?

Łojeju! No właśnie! Odświeżyłabym umiejętności językowe i została tłumaczem przysięgłym. Albo, co marzy mi się skrycie, zdobyłabym uprawnienia trenerskie.

 1. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Chciałabym mieć dom. A w nim żeby każde z nas miało swoje miejsce. Fasolaki kawał ogrodu do biegania z basenikiem, piaskownicą i może trampoliną. Tata swój pokój muzyczny. Ja swój gabinet. I spiżarnię. I garderobę coby wreszcie uporządkować mój cały dobytek 🙂

 1. W jakim kraju mogłabyś żyć gdybyś nie mieszkała tu, gdzie mieszkasz?

Jakimś południowo-europejskim np w Hiszpanii albo w Grecji, na Cyprze, we Włoszech. Odpowiada mi ten klimat i odpowiadają mi ludzie, ich stosunek do życia 🙂

 1. Jaka była Twoja ulubiona zabawa w dzieciństwie?

Uwielbiałam budowanie namiotów ze stołu i kocy. Bawiłam się tak z siostrą, a gdy jeździłam do babci do Hrubieszowa to miałam tam kolegę i też budowaliśmy takie namioty. Byłą kupa frajdy a przez Dobranocką trzeba było budowlę posprzątać.

 1. O której wstajesz rano i kładziesz się wieczorem spać?

Jestem śpiochem. Bardzo lubię spać. Ale w moim życiu 28.03.2014 zaszła rewolucja, pojawiły się Fasolaki i sen szlag trafił 😀 Od pewnego czasu sytuacja się ustabilizowała (chlip) i moja doba zaczyna się ok 6-6:30 rano a kończy…uwaga… o 2:00. Wtedy film się urywa, następuje przerwa techniczna.

 1. Jaka jest Twoja ulubiona marka odzieżowa?

Chyba nie mam jednej. Jestem wierna bieliźnie Panache. Uwielbiam buty od Aldo. Sporo rzeczy mam z F&F. Grunt, żeby było wygodnie, nie za dużo sztuczności. Lubię ubrania dopasowane tj nie szyte na prostą jak tyczka modelkę tylko takie, które mają kształt kobiety. Dobrze żeby cena szła w parze z wykonaniem bo jak mam za kawałek bawełnianej szmatki dać pół pensji to mówię „no, thanks!”.

 1. Co uważasz za największy sukces swojego życia?

To gdzie się teraz znaduje jest sporym sukcesem. Całkiem fajnie potoczyła się moja kariera zawodowa: w firmie, do której poszłam z założeniem „spokojnie popracować w trakcie studiów”,  jestem już 12 lat z czego ostatnie 6-8 lat na stanowisku międzynarodowym. Z marzeń o Partnerze, przez uczuciowe wzloty i upadki,  przeszłam do rzeczywistości z M. A gdy już życie osobiste i zawodowe się ugruntowało gorąco marzyłam o powiększeniu rodziny i pufff! Życie wyczarowało nam Fasolaki <3

Teraz chciałabym połączyć macierzyństwo (chcę być blisko dzieci, mieć dla nich tyle czasu, ile się tylko da i pomóc Fasolakom wyrosnąć na mądrych chłopców) z rozwijaniem siebie. Długo brakowało mi czasu i motywacji na zainwestowanie w siebie. Od jakiegoś czasu odnajduje w sobie kreatywność, chęć do działania i chciałabym to przekuć w sukces, nie zmarnować tego…

Tyle o mnie.

Przyszła pora na moje nominacje do Liebster Blog Award:

1. Wcześniak i co dalej

2. Ladymami

3. Gburrek

4. Co na to tata?

5. MamaOlivia

6. Ile kosztują bliźniaki

7. Mama Carla

8. Troskliwy dotyk

9. Pyzuszkowo

 

A oto pytania do Was:

1. Co zainspirowało Cię do pisania bloga?

2. Skąd wzięła się nazwa Twojego bloga?

3. Co robisz, gdy masz czas tylko dla siebie?

4. Czy masz jakieś natręctwo, manię?

5. Twoja ulubiona książka, do której wracasz co jakiś czas, to…

6. Jeansy czy elegancja?

7. Czy jest takie miejsce na ziemi, które bardzo chcesz odwiedzić?

8. Gdybyś dziś mogła/mógł sprawić sobie prezent (nie ma limitów finansowych, czasowych, żadnych ograniczeń) to było by to…

9. Co Cię motywuje, daje kopa i napędza do działania?

10. Jesteś osobą otwartą i czy introwertyczną?

11. Czy spotykasz się z hejtem w blogosferze skierowanym w Twoją stronę lub Twojego bloga? Jak sobie z nim radzisz?

Zapraszam gorąco do zabawy bo nie mogę się odczekać Waszych odpowiedzi 🙂

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close