Co jest ważniejsze: fancy łóżko czy dobry materac dla dziecka?

Ile potrzeba czasu, by sprawdzić jakoś materaca? Właściwie różnicę powinno się już zauważyć po pierwszej nocy. Dałam sobie 3 tygodnie, by zobaczyć efekty zmiany materacy moich 4-latków w szerszej perspektywie.


Widzę, że obaj chłopcy lepiej śpią. Chętniej też spędzają czas w swoich łóżkach. Na przykład w weekend rano lubią teraz zostać w łóżkach, pobawić się lub poczytać książki. Zamiast, jak dotychczas, zwlekać mnie w półśnie wołając „do salonu!”. Drzemki, odbywane dotąd w sypialni, przeniosły się do łóżek. Jestem spokojna i zadowolona: dokonałam najlepszego wyboru!

Tylko ja wiem, ile trwał proces, nim znaleźliśmy się tu gdzie teraz…

materac plantpur baby walka na poduchy

Z czym się zmierzyłam, przy wyborze nowych łóżek

Wymiana łóżek zajęła mi sporo czasu. Było kilka aspektów do skonfrontowania:

materac plantpur baby chłopcy czytają książkę

Jakie miałam oczekiwania wybierając materace?

Gdy 2 lata temu pierwszy raz byłam gościem programu Pytanie na Śniadanie (lipiec 2016), rozmawialiśmy wraz z panem doktorem Michałem Skalskim o tym, jakie znaczenie ma sen dla rozwoju dziecka. Dzieci śpią, powinny spać stosunkowo długo podczas doby:

Wiedząc, jak ważny jest sen dla rozwoju moich nie-takich-już-maluszków, skupiłam się na tym, by materac idealny był:

materac plantpur baby widok na łóżka

W to warto zainwestować

materac plantpur baby porównanie materacy

Materac PlantPur Baby

PlantPur Baby to materac do łóżeczka. Jednak prócz standardowych wymiarów czyli 120×60 cm lub 140×70 cm, można zamówić go w wymiarze niestandardowym. Do łóżek chłopców zamówiłam materace 160×80 cm. PlantPur Baby przeznaczony jest dla dzieci maksymalnie 50 kilogramów. Wiercisław waży około 17 kilo, Żółwik około 18 kilo, zatem czeka ich jeszcze kilka lat spokojnego snu. Dla mnie jako Mamy to ważne, by zapewnić synom zdrowy i niezmącony sen. Wiem, że sen przekłada się na ich wypoczęcie, energię w ciągu dnia, koncentrację, łatwość uczenia się oraz prawidłowy rozwój kręgosłupa, postawy i wzrost.

materac plantpur baby dwie warstwy

Materac PlantPur Baby składa się z dwóch warstw:

Razem obie warstwy mają około 14-15 centymetrów. Połączone są zamaskowanym suwakiem. Dzięki temu górną łatwo odpiąć do prania, lub wymienić, gdy się zużyje.  Jako całość świetnie podtrzymują, stabilizują kręgosłup w czasie snu.

materac plantpur baby połączenie warstw

Proponuję Ci test materaca: daj dziecku puzzle i spróbujcie ułożyć obrazek na podłożu typu kanapa, łóżko. Żółwik ułożył puzzle na swoim materacu, a ja miałam okazję uchwycić na zdjęciach, jak stabilnym jest podłożem.

materac plantpur baby puzzlowy test materaca

Kilka słów na koniec

Materace przyszły do nas bardzo praktycznie zapakowane, w worki na suwak, które można wykorzystać w przyszłości do przechowywania czy transportu materaca. Do każdego materaca producent dołączył trymer, który ułatwia uwolnienie materaca. W zestawie jest też wygodna poduszka wykonana z tej samej tkaniny, co pokrycie materaca. Każdy materac, w zależności od modelu ma swój okres gwarancji.

Jak dbasz, by zapewnić swojemu dziecku zdrowy, spokojny, niezmącony sen?

materac plantpur baby Wiercisław

materac plantpur baby Żółwik śpi

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close