Mlekoteka w Warszawie

Właśnie dobiegł końca Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Podczas tego Tygodnia wiele się działo w całej Polsce. Wiele się działo  w Warszawie i okolicach. A ja chciałabym Wam zdać krótką relację z akcji, w której sama wzięłam udział: Akcji Mlekoteka .

W ramach Tygodnia Promocji Karmienia Piersią odbyła się II edycja Akcji Mlekoteka . Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali całą masę spotkań, prelekcji, warsztatów dla rodziców oczekujących dziecka oraz rodziców niemowląt.

Tematy spotkań w Warszawie i okolicach były tak ciekawe, że najchętniej odwiedziłabym większość z nich 🙂 Musiałam jednak wziąć pod uwagę nie tylko swój czas, ale przede wszystkim zorganizować czas Fasolaków i opiekę dla nich podczas nieobecności Mamy. Z fotorelacji z innych spotkań wiem, że przeważnie mamy karmiące uczestniczył w spotkaniach z dziećmi. Ja jednak uznałam, że będzie mi trudno spędzić takie pół dnia z maluchami z dala od domu i dlatego zdecydowałam ograniczyć swój udział do tematów, które interesowały mnie najbardziej.

Wybrałam cykl spotkań, które odbywały się w siedzibie Fundacji Rodzić po Ludzku na warszawskim Muranowie,a wśród nich:

Prawdy i mity o rozwoju dziecka, blaski i cienie rodzicielstwa – wykład poprowadził fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać 😉

Kamienie milowe karmienia naturalnego – wykład poprowadzony przez Tomasza Chodkowskiego z Medela Polska

Spotkanie Mama wraca do pracy  poprowadziła Agata Aleksandrowicz, autorka bloga Hafija.pl.

Mlekoteka

W kilku lokalizacjach Akcji Mlekoteka można było także wziąć udział w spotkaniach z brafitterkami na temat, jak dobrać bieliznę, która nie wyrządzi nam krzywdy a pomoże zadbać o piersi w okresie macierzyństwa. Niestety ja na te warsztaty nie dojechałam, a bardzo chciałam 🙁

Co do Mama wraca do pracy: to było bardzo sympatyczne spotkanie, przeprowadzone przez nie tylko blogerkę i promotorkę karmienia piersią, Agatę Aleksandrowicz, ale przede wszystkim przez Mamę. Taką jak ja, taką jak Wy, która pewnego dnia musiała zakończyć etap „z dzieckiem w domu” by wrócić do życia zawodowego.

Spotkanie odbywało się późnym popołudniem, o 17:30, więc i grupa była już mniej liczna, kameralna. Świetne było to, że były wśród nas i mamy niemowląt i jedna przyszła mama, a także babcia. Takie grono pozwoliło na naprawdę fajną wymianę doświadczeń i opinii w trakcie trwania „wykładu” jak i po jego zakończeniu.

Mlekoteka

To spotkanie było dla mnie szczególnie istotne. Lada moment kończy mi się urlop rodzicielski. Wykorzystam zaległy urlop i… do pracy! Czas ten jest dla mnie stresujący. Jestem pełna obaw, strachu, mieszanych uczuć. Z jednej strony jest mi bardzo ciężko nawet pomyśleć, że zostawiam moje Fasoleńki. Dziś jesteśmy ze sobą przez wiele cudownych godzin. Lada moment będzie trzeba tak przearanżować czas by ranki i wieczory spędzać maksymalnie razem.

Jest i druga strona medalu – nie do końca mam do czego wracać… Na kilka miesięcy przed zajściem w ciążę zmieniłam stanowisko, zaczęłam kształcić się w kierunku Project Managera. Całą ciążę, na ile zdrowie mi pozwalało, byłam aktywna zawodowo, zdalnie. Gdy byłam na urlopie macierzyńskim projekt się zakończył, mój zespól rozwiązał, a szefowa ani słowem nie odezwała do mnie… Przesunięto mnie tam, skąd przyszłam. Ech.

Po tym spotkaniu mam przynajmniej bodziec startowy by przepracować sama ze sobą temat powrotu do pracy!

Agumama załapała się na zdjęciu 🙂

Mlekoteka

Chciałabym jeszcze! Postaram się uczestniczyć w kolejnych edycjach Akcji Mlekoteka !

Zdjęcia są własnością Izy Frankowskiej-Olech i Izy Sztandery i zostały wykorzystane za zgodą autorek. Dalsze ich powielanie czy wykorzystywanie jest zabronione.

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close