8 marca – 8 najgorszych prezentów na Dzień Kobiet

Lubisz dostawać prezenty? Wolisz niespodzianki i bycie zaskakiwaną? Czy raczej tworzysz listę życzeń i to nią posługują się najbliżsi, szykując dla Ciebie upominki? Zdarzyło Ci się dostać taki prezent, który wywołał grymas zawodu na Twojej twarzy?

8 marca – Dzień Kobiet – to międzynarodowe święto, wywodzące się z ruchów robotniczych. W wielu krajach na świecie w tym dniu kobiety dostają najczęściej kwiaty, czekoladki lub drobne prezenty.

W Polsce w latach 70/80 tradycją były goździki, tulipany, rajstopy, mydło czy kawa. Czy były to dobre prezenty? Na pewno praktyczne i w tamtych latach potrzebne. Czy dziś byłyby uznane za najgorsze prezenty na Dzień Kobiet?

Najgorsze prezenty na Dzień Kobiet

W oparciu o doświadczenia, moje pragnienia jako kobiety, a trochę z mrugnięciem okiem, stworzyłam ten krótki poradnik. Możesz go wydrukować i podsunąć swojemu Ukochanemu by nigdy, przenigdy nie popełnił żadnego faux pas.

Mop

Nie żartuj? To Cię dziwi?! Chciałbyś dostać mop?! Albo coś, co przypomina o sprzątaniu, obowiązkach domowych i jest praktyczne?

Jeżeli już coś podobnego kupiłeś, to zostaw to sobie na swój prezent na Dzień Mężczyzny 10 marca, a tymczasem pędź na dół do kwiaciarni i kup Jej bukiet. Najlepiej podwójny by zmazać swój grzech.

Rękawice kuchenne

O nie! W Dzień Kobiet kobieta powinna mieć szansę czuć się kobieco. Wyjątkowo i szczęśliwie. Na pewno nie poczuje tego ubrana w nawet najpiękniejsze i najbardziej designerskie rękawice kuchenne. A zatem rękawice, fartuszki, ścierki i inne kuchenne akcesoria kup innym razem i bez okazji. One są dla domu, a nie dla Twojej Ukochanej.

Akcesoria związane z wagą i odchudzaniem

Zimno, zimno, lodowato – to nie jest właściwy kierunek! Tak powinien do Ciebie krzyczeć Twój instynkt samozachowawczy. Wiele kobiet się odchudza. Znacznie więcej nie jest zadowolonych ze swojej wagi. Prezent tego typu może być odebrany jako przytyk, aluzję, lub po prostu wywołać smutek. Niechże Ona dziś będzie po prostu kobietą, ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami.

Kosmetyki

Wierz mi, że tylko Ona wie który krem jest dobry na co i która maseczka jest idealna dla Jej cery. Nie wiesz co to cera? Tym bardziej trzymaj się z daleka od półki z kosmetykami. Nawet jeżeli ten krem wygląda bardzo podobnie do tego, którego Ona używa, pomyłka może Cię drogo kosztować. Nie pchaj się w teren, którego nie znasz i nie rozumiesz. A takim jest Jej kosmetyczka.

Perfumy

Jeżeli nie wiesz jakiego zapachu używa Twoja ukochana. Albo jeżeli wspaniałomyślnie wpadniesz na pomysł, że kupisz jej coś zupełnie nowego bo a) było w promocji b) ładnie pachniało na przegubie pani w perfumerii to radzę Ci, NIE kupuj Jej perfum. W to miejsce podaruj Jej bon do spa.

Rajstopy

Są jednym z symboli Dnia Kobiet z czasów PRLu. I nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Jednak nie pakuj się w kłopoty i nie kupuj ich swojej kobiecie. Chyba, że tak od ręki jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie: z lycrą czy matowe, z klinem czy bez, z wysokim stanem czy nie, z nitką wyszczuplającą, 20 czy 60 DEN? To jak? Zdałeś test? 😉

Bielizna wyszczuplająca

Bielizna w ogóle jest bardzo trudnym prezentem. Marki mają różne rozmiarówki, więc już samo wstrzelenie się z właściwym rozmiarem może przysporzyć wielu kłopotów „Kochanie, czy Ty myślisz, że mam aż taką wielką pupę?” „Push-up?! Czy masz coś do moich piersi?” „Nie założę tej koszulki bo widać wszystkie moje wałeczki”.

Czy chcesz kupić wyszczuplające majtasy czy seksowny komplecik – zastanów się 2 i 5 razy i kup coś innego.

Brak prezentu

Media od rana trąbią, kalendarz świeci wytłuszczonym napisem Dzień Kobiet, w pracy faceci całują koleżanki po rękach, a Ty zapomniałeś?!

Masz jeszcze trochę czasu nim Ona wróci z pracy by coś wymyślić i udowodnić Jej, że pamiętałeś tylko z tą wyjątkową niespodzianką czekałeś na Nią do wieczora.

Brak prezentu przytrafił się mi w ubiegłym roku. Co prawda to nie M. zapomniał o mnie. W pracy koleżanki dostawały kwiaty od szefów swoich działów. Mój szef jest za granicą. Było mi cholernie przykro, że wszędzie dookoła na biurkach stały kwiaty a o mnie pies z kulawą nogą nie pamiętał 🙁

To moim zdaniem najgorsze prezenty na Dzień Kobiet, jakie może podarować ukochany mężczyzna. Czy o czymś zapomniałam?

Czym zaskoczył Cię dziś Ukochany? Czy trafił z prezentem, czy jeszcze powinien się doszkolić?

A już za niespełna godzinę świętować będę swoje 33 urodziny. Dlatego u mnie zawsze święto trwa 2 dni 😉

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close