Ośmiorniczki dla wcześniaków

Jeżeli śledzisz mój blog na bieżąco to na pewno wiesz dlaczego zagadnienie wcześniactwa jest mi szczególnie bliskie. Jeżeli jesteś tu po raz pierwszy lub zaglądasz od nie dawna, to powiem w dużym skrócie.
Moi synowie, Wiercisław i Żółwik są wcześniakami. Urodzili się w 31 tygodniu ciąży. Mieli dużo szczęścia i dziś rozwijają się prawidłowo. Miesiąc temu skończyli 2 lata i mimo, że nadal jeździmy na przeróżne kontrole i badania, to nie ma już żadnych oznak wcześniactwa, a rozwojem dorównali rówieśnikom.

O akcji Ośmiorniczki dla wcześniaków dowiedziałam się z bloga Marty, Dzieciorka, która pisała niedawno o Ośmiorniczce dla wcześniaka. Wcześniej nie słyszałam o niej. A dziewczyny działają naprawdę pełną parą.

Przeczytałam opis akcji i od razu dołączyłam do ośmiorniczkowej grupy na fejsie.

Ośmiorniczka dla wcześniaka

Pomysł na akcję przyszedł z Danii, Tam wszystko się zaczęło. Na blogu Gosi Tujakowskiej, mieszkającej tam na codzień, można znaleźć szczegółową instrukcję, jak wykonać ośmiorniczkę, z jakich włókien. Trafiając na tego bloga Asia podjęła się rozkręcenia akcji Ośmiorniczki dla wcześniaków w naszym kraju.

Wkrótce trafiła do Marty, która pomogła w przekazaniu pierwszych ośmiorniczek szpitalowi w Kielcach.

Sama akcja realizowana jest w Danii, Hiszpanii, na Ukrainie, Holandii oraz Polsce.

A dlaczego nie żyrafa?

Ośmiorniczka ma macki przypominające pępowinę. Jeszcze w życiu płodowym dziecko lubi bawić się pępowiną. Jest to dla niego relaksujące. W inkubatorze macki ośmiorniczki są taką właśnie pępowiną. Mają określoną długość.

Sama maskotka jest z włóczki. Daje się prać w 60 stopniach, więc łatwo ją zdezynfekować. Materiał jest chłonny, więc może wchłonąć zapach mamy by następnie otulać nim samotnego malca w inkubatorze.

Przy wypisie ze szpitala maluch dostaje swoją maskotkę do domu.

Jak Ty możesz pomóc?

Jeżeli czujesz tą akcję i chcesz pomóc to możesz się włączyć na kilka sposobów:

– każda para rąk do dziergania ośmiorniczek jest bezcenna, a jeżeli nie masz zdolności manualnych nie szkodzi

– możesz przekazać uczestniczkom włóczkę (antyalergiczną, spełniającą określone parametry np 100% bawełny) do dziergania

– a może masz dojście do jakiegoś szpitala na terenie kraju z oddziałem neonatologicznym, to również będzie pomoc

– powiedz o akcji głośno, wśród znajomych np udostępniając stronę akcji. Marketing szeptany ma wielką moc! A dobro wraca!

Akcję Ośmiorniczki dla wcześniaków wspiera Fundacja Kochaj mnie po prostu. Organizatorzy akcji nie zarabiają na niej żadnych pieniędzy. Wszystko jest kwestią dobrowolności i chęci dodania otuchy i poprawienia komfortu tych najmniejszych, przedwcześnie urodzonych dzieci.

Zobacz, jakie cudowności uczestniczki akcji wykonały do tej pory.

Ośmiorniczki dla wcześniaków gang ośmiorniczek

Autorka Martyna Sicińska

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Autorka Bianka Karolkiewicz

Ośmiorniczki dla wcześniaków gotowe do wysyłki

Ośmiorniczki dla wcześniaków praca trwa

Autorka Justyna Domańska

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close