Święty Mikołaj istnieje naprawdę!

W miniony weekend w Warszawie było otwarcie Wielkiej Fabryki Elfów. W ubiegłym roku nie udało nam się jej odwiedzić. W tym roku byliśmy 24 listopada na rozpoczęciu atrakcji. Czy organizatorom i Elfom udało się wprawić nas w przedświąteczny nastrój?

Wielka Fabryka Elfów

Wielka Fabryka Elfów to przedświąteczna atrakcja dla dzieci w wieku 3-10 lat. Fabryka w tym roku została uruchomiona po raz trzeci, w trzech lokalizacjach:

Warszawa na stadionie PGE Narodowy 24 listopada – 22 grudnia 2018 „Eliksiry Świętego Mikołaja”

Gdańsk w Amber Expo 27 listopada – 23 grudnia 2018 „Melodia Świąt”

Katowice w Fabryce Porcelany 1 grudnia – 22 grudnia 2018 „Niedokończona zabawka”

Na dzieci czekają Elfy Przewodnicy, którzy zabiorą je w trwającą 2,5 godziny przygodę. Naszą przewodniczką była Elfka Muffinka. Na opiekunów czeka aromatyczna kawa w Kawiarni Elfów. No chyba, że chcecie się poczuć dziećmi i towarzyszyć swoim pociechom w wędrówce przez Fabrykę Elfów.

wielka fabryka elfów elfka muffinka

Eliksiry Świętego Mikołaja

Zwiedzanie Wielkiej Fabryki Elfów opiera się o scenariusz. Odwiedziny zaczęliśmy od przedstawienia, podczas którego dzieci dowiedziały się, że w skutek pomyłki Mikołaj wypił Eliksir Antyświąteczny. Choć do Gwiazdki już niedaleko, Święty nie ma ochoty ani świętować, ani rozdawać prezentów. Elfy Przewodnicy dzielą więc dzieci na mniejsze grupy i rozpoczynają poszukiwania składników Eliksiru Ho Ho Ho. Tylko tak można jeszcze uratować Święta. Dzieci wraz z Elfami odwiedzają kolejno 10 miejsc, tam realizują zadania i w każdym z miejsc jest do odnalezienia 1 składnik, potrzebny do przygotowania Eliksiru.

wielka fabryka elfów elf ważniak

wielka fabryka elfów elf ważniak

Zabawa jest ciekawa i zróżnicowana, podzielona na zadania edukacyjne, zagadki logiczne oraz aktywność ruchową. Są nie tylko zadania do wykonania, ale też ciekawostki i coś, co każde dziecko lubi: dmuchańce, skoczki i basen z piłeczkami. Te 2,5 godziny (my w Wielkiej Fabryce Elfów spędziliśmy dokładnie 3 godziny) dostarczają dzieciom różnych bodźców, dzięki czemu nie będzie nudno!

wielka fabryka elfów zadania logiczne

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Po wykonaniu wszystkich zadań, skomponowaniu Eliksiru Ho Ho Ho i przejechaniu się saniami zaprzęgniętymi w renifery, Elf Przewodnik zabiera dzieci do chatki Świętego Mikołaja. Co tam dzieci! Spełniły się moje marzenia! Gdy byłam dziewczynką, wysłałam kilkanaście listów na Biegun Północny, ale odpowiedzi nie dostałam. Tymczasem w Wielkiej Fabryce Elfów ukazały mi się drzwi ozdobione świąteczną girlandą. Najpierw zajrzałam przez oszronione okienko. ON tam był! Siedział w fotelu, ale gdy mnie zobaczył, pomachał mi! Serce zabiło mi mocniej – Święty Mikołaj! Istnieje!

wielka fabryka elfów szukam mikołaja

agumama wielka fabryka elfów święty mikołaj

Na zakończenie odwiedzin w Fabryce, dzieci spotkają się z Mikołajem w jego chatce, przy choince i dostaną pamiątkowy upominek oraz dyplom pomocnika.

Kilka przydatnych informacji

W Fabryce Elfów jest ciepło. Warto ubrać dziecko tak, by coś można było zdjąć np. bluzę. Obuwie na zmianę nie jest wymagane, ale czy warto przez 2-3 godziny przegrzewać stopy w butach zimowych? Nie warto. Radzę wziąć lekkie kapcie/buciki na zmianę. Tak będzie wygodniej! Podczas wizyty przyda się plecaczek a w nim mała butelka wody i jakaś przegryzka. Jest kilka luźniejszych momentów, w których można coś przegryźć czy iść do toalety. Wielka Fabryka Elfów jest na innym poziomie, niż szatnia, więc wszystko, co chcecie mieć pod ręką weźcie ze sobą.

wielka fabryka elfów ho ho ho

Ceny biletów

Bilety dla grup przedszkolnych i szkolnych kosztują 49,99 pln / dziecko. Opiekunowie wchodzą gratis, ale jest limit maksymalnie 2 opiekunów na 10 dzieci.

Bilety w dzień powszedni w godzinach 14:30-17:00 kosztują 59,99 pln / dziecko. Rodzic, opiekun wchodzi gratis.

Bilety w weekend rano kosztują 69,99 pln / dziecko.

Dzieci poniżej 1 roku życia, towarzyszące starszemu rodzeństwu, wchodzą bez opłat.

wielka fabryka elfów choinka

Parking przy Wielkiej Fabryce Elfów

Do stadionu PGE Narodowy można dojechać komunikacją miejską z każdej części Warszawy. Jeżeli decydujesz się na wycieczkę samochodem, to warto znać koszty parkowania. Parking na błoniach stadionu kosztuje 10 pln (bez limitu czasowego). Parkowanie w garażu podziemnym przy bramie nr 6 to koszt 25 pln (bez limitu czasowego).

Autokary przywożące wycieczki w dni powszednie parkują bezpłatnie do godziny 15:00, a po godzinie 15:00 postój jest płatny 40 pln (bez limitu czasowego). Wjazd dla autokarów jest zorganizowany przez bramę P4.

wielka fabryka elfów kominek

Zamiast biegać po sklepach, wpędzając się w przedświąteczną gorączkę, warto rodzinnie odwiedzić Wielką Fabrykę Elfów i razem napisać list do Świętego Mikołaja!

wielka fabryka elfów

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close