Dziś nie mam czasu, okna same się nie umyją!

Są takie rzeczy, takie obowiązki, które mogłyby się robić same. A nie chcą. Mogę o sobie powiedzieć „Pani domu”. Ogarniam finanse, logistykę, zakupy, pranie. Są jednak takie dziedziny zarządzania domem, które u mnie leżą i kwiczą…

Pamiętasz, jak pisałam Ci o moim stosunku do prasowania? Równie nie po drodze jest mi z myciem okien. Niestety z oknami jest tak, że im rzadziej je myjesz, tym gorzej wyglądają i tym trudniej o nie zadbać.

Podziwiam moją Mamę, która okna myje co 1-2 miesiące. Zmienia firanki i cieszy się pięknym widokiem. Ja prawie co weekend przeżywam rozterki typu: sprzątanie czy czas z dziećmi. W tygodniu pracuję, często także po godzinach. W weekend, to, co mogę odkładam na później. I na późniejsze później…

glassbot robot do mycia szyb Opakowanie

Mamibot Glassbot robot do mycia szyb

Do testów robota podeszłam z olbrzymim entuzjazmem. Wyczekiwałam kuriera, a oczami wyobraźni widziałam siebie na tarasie, z książką. W tym czasie szyby nabierają blasku czystości… Doskonale wiedziałam, w jakim stanie są moje okna i jakie wyzwanie czeka urządzenie. Jeden mały drobiazg z moich marzeń się nie ziścił: zabrakło odpoczynku z książką. Dlaczego?

Glassbot robot do mycia szyb okazał się fascynujący nie tylko dla mnie. Mam dwóch pilotów statków kosmicznych w domu i obaj chcą choć chwilę pomóc. W praktyce wygląda to tak, że muszą być obecni przy myciu okien. Ja wyznaczam dyżury pod hasłem „kto teraz trzyma pilota”. Gdy robot się zgubi, co mu się sporadycznie zdarza, muszę podpowiedzieć, którą strzałkę wcisnąć. Wtedy ten z bliźniaków, który aktualnie pełni honory, ratuje robota z opresji.

glassbot robot do mycia szyb ja z dziećmi na tarasie

Sama widzisz, książki nie poczytam… 😉

Okna, lustra… gdzie jeszcze?

W każdym z 3 pomieszczeń w domu mam okna balkonowe. Do tego dochodzą 2 szafy wnękowe, obie z drzwiami lustrzanymi. Mam także, jak w prawie każdym domu, lustro w łazience nad umywalką. Łącznie wszystkie te powierzchnie to około 3-4 godziny mycia ręcznego.

glassbot robot do mycia szyb mycie luster

Oprócz oczywistych powierzchni, czyli okien, luster, testowałam też, jak Mamibot Glassbot poradzi sobie z innymi szklanymi taflami. U mnie były to pasy mlecznego szkła w drzwiach wewnętrznych, 1,6m2 każdy. Puściłam robota Glassbot na każdą z tych powierzchni, by sprawdzić, czy i jak sobie poradzi.glassbot robot do mycia szyb od zewnątrz

Moje tips & hints odnośnie używania Glassbota

Po dokładnym przetestowaniu urządzenia, wiem, że takiej pomocy w domu było mi trzeba! Mam też kilka swoich „patentów”, których nie ma w instrukcji:

Wyzwania dla robota Glassbot

Jest też kilka wyzwań, które warto zrozumieć i zapamiętać, żeby robot był przydatny w domu:

glassbot robot do mycia szyb długi kabel zasilający

Parametry techniczne robota Glassbot

Wymiary urządzenia: 25cmX25cmX8cm

Waga: 1.35kg

Emisja hałasu: 65DB

Wydajność: około 2,5 minuty/m2

Pojemność baterii: 650mAH

Zasilanie: stałe (kabel elektryczny) + 20 minut pracy na baterii (tryb awaryjny).

Krótki czas ładowania: około 1 godzina

Sterowanie robotem: manualne (przycisk on/off; start/pauza na urządzeniu), zdalne za pomocą dołączonego pilota, zdalne za pomocą aplikacji w telefonie (tej opcji jeszcze nie przetestowałam).

Gwarancja: 3 lata.

Instrukcja obsługi: w języku angielskim. Na stronie robota Glassbot dostępny pdf z wersją polską.

glassbot robot do mycia szyb sterowanie pilotem

Marka Mamibot

Jest to amerykańska marka inteligentnych robotów sprzątających. Na polskim rynku obecna od niedawna. W ofercie ma całkiem spory asortyment, przydatny we współczesnym domu, gdzie ceni się takie wartości jak czas wolny, chwile spędzone razem, celebrowanie momentów, gdy rodzina może poświęcić czas wyłącznie sobie.

Na uwagę zasługują roboty sprzątające (moje marzenie! od kiedy w domu mojej Mamy jeździ „Pucuś”), mopy parowe, czy roboty myjące okna i powierzchnie lustrzane.

glassbot robot do mycia szyb logo mamibot

Cieszę się, że mogłam przetestować robota do mycia szyb Glassbot. Dla mnie to moment przełomowy, gdy nie będę już musiała wybierać między czasem wolnym, czasem z dziećmi a myciem okien. O nie zadba mój Glassbot, w tym samym czasie, gdy ja będę robić to, co kocham!

Powiem Ci jeszcze jedno, do czego ja powoli, małymi krokami dochodzę, ośmielając się mówić o sobie „sprytna pani domu”:

Żadna praca nie hańbi, tylko trzeba wiedzieć, jak i komu ją oddelegować by nie brać wszystkiego na siebie!

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close