4 sposoby jak spokojnie wziąć prysznic przy małych dzieciach

Liczę na Twoje poczucie humoru i na to, że nie potraktujesz tego tekstu „o, ta się próbuje mądrzyć”, ale ze summa summarum będziesz mieć dobrą zabawę 🙂 Wszak najłatwiej jest się śmiać z czyjejś niedoli 🙂

Gdy zostałam Mamą i zalała mnie już cała fala pięknych uczuć i emocji. Gdy na dobre wsiąkłam w karmienie, pieluchy i pranie, nie miałam bladego pojęcia­, że tym, czego będzie mi najbardziej brakowało, będzie regularny prysznic i mycie zębów.

Jak spokojnie wziąć prysznic z bliźniakami przy piersi

Pierwsze 2-3 miesiące moich synków, gdy już wyszli ze szpitala, wspominam jako karmienie 24h na dobę. Chłopcy dużo spali, zasypiali przy piersi, ja przysypiałam z nimi przy piersi. Nic tylko cycki, cycki, cycki. Czasami z tego cyckowego szaleństwa myłam się dopiero późnym popołudniem, wieczorem, gdy M wrócił z pracy. Nie miałam żadnego mądrego pomysłu jak wziąć prysznic gdy jestem sama z dzieckiem, a właściwie dwójką.

Szybki prysznic z nianią w zębach

Z czasem drzemki maluchów unormowały się, a ja wiedziałam kiedy będę mieć tą chwilę na szybki prysznic. Bardzo szybki bo z nasłuchem: śpią? nie śpią? Czy zaraz nie usłyszę syreny? Czy myć włosy czy tylko się ochlapać?

Kino bambino

Moja matczyna higiena osobista przeszła prawdziwą rewolucję, gdy chłopcy zaczęli korzystać z leżaczków bujaczków. Gdy byłam w domu sama z dziećmi, a chciałam wziąć prysznic to wstawiałam leżaczki do łazienki, w nich kładłam dzieci, zapinałam szelki i miałam te kilkanaście minut na umycie się.

Wesoło robiło się wtedy, gdy Fasolaki mieli dzień marudy, a ja musiałam śpiewać im piosenki biorąc prysznic. Czy tak może narodzić się gwiazda?

Multifunkcyjne krzesełka do karmienia

Kolejny przełom (mej kreatywności?) nastąpił, gdy kupiłam wielofunkcyjne krzesełka do karmienia: regulowana wysokość, kąt nachylenia oparcia, łatwe do czyszczenia, świetny design, ale przede wszystkim 5-punktowe pasy i ogromna taca, z której można zrzucać na podłogę zabawki, książeczki, bębnić, jeździć autkami. Nigdy nie żałowałam zakupu tych krzesełek 😉

Wstawiałam je do łazienki (co ta łazienka taka mała?), Fasolaki w krzesełka, mama do wanny i chwila (prawie) dla siebie. Od tej pory nie głowiłam się jak spokojnie wziąć prysznic .

W łóżeczku najbezpieczniej

Gdy już żadne z wcześniejszych rozwiązań nie było w 100% idealne, musiałam znaleźć sposób jak spokojnie wziąć prysznic. Gdy już Fasolaki wyrośli ze spokojnej zabawy w krzesełkach, przyszła pora na nowe, doskonalsze rozwiązanie – łóżeczko z zamkniętymi szczebelkami. Zawsze, gdy potrzebuję się iść umyć, instaluję chłopców w jednym łóżeczku. Znoszę tam najulubieńsze zabawki książeczki i układanki. Odsłaniam okno żeby mogli pooglądać pieski na podwórku. Włączam nianię, żeby słyszeć czy aby się nie pobili i idę wziąć naprawdę ekspresowy prysznic. Wiem, że w pobliżu nie ma niebezpiecznych przedmiotów. Wiem, że w łóżeczku nic im się nie stanie. I wiem, że zajmą się sobą przez tych kilkanaście minut.

Wiedziałam…

Aż do dnia 1 listopada anno domini 2016, w którym Żółwik stanął w progu łazienki, z 3 szczebelkami w ręku i oznajmił „WYJĄŁEŚ”.

Ogłaszam konkurs: jak mama 2,5-letnich bliźniąt może wziąć prysznic, gdy jest z dziećmi sama w domu np. przez weekend? Mile widziany każdy, ale tylko bezpieczny i sprawdzony sposób.

Do wygrania: mój święty spokój i higiena na codzień.

Miałaś kiedyś podobne przeboje? Zastanawiałaś się jak wziąć prysznic gdy masz małe dziecko? Jak sobie radzisz z takimi prostymi, podstawowymi czynnościami z małym dzieckiem u boku?

ps. Ten „konkurs” to tylko rozgrzewka. Zajrzyj, jakie nagrody czekają na Ciebie w konkursie organizowanym wspólnie z Canpol Babies.

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close