Kapitan Nauka: łamigłówki i zabawy logiczne

Nadeszła jesień. Po pełnej obaw, niepewności wiośnie pod znakiem pandemii, nadszedł nowy rok szkolny. Spełniło się to, co wielu z nas, Rodziców, pewnie przeczuwało: powrót do nauki zdalnej.

W minionym tygodniu, na skutek wzrostu liczby zachorowań, ogłoszono kolejne restrykcje, w tym przejście części uczniów na edukację zdalną.

Praca zdalna z przedszkolakami w tle

Od marca pracuję zdalnie z domu. Przez 4 wiosenne miesiące łączyłam pracę z opieką nad Fasolakami, gdy przedszkole było zamknięte. I chociaż nie powiem, mogłam liczyć na wsparcie Taty Fasolaków oraz Babci, to jednak zdalna praca na pełen etat plus opieka nad dziećmi potrzebującymi uwagi to ogromne wyzwanie! Nie ma się co oszukiwać, że to bułka z masłem. Szczególnie, gdy mój kalendarz pękał w szwach, albo miałam kilka tele- (video) konferencji pod rząd a dzieci potrzebowały zjeść o regularnych porach, uwagi, czasu.

Wraz z nadejściem września tego bałam się najbardziej: nie czy, ale kiedy przedszkole zostanie zamknięte. I zostało. Dwa tygodnie urzędowaliśmy razem.

karty do rozwiązywania łamigłówek i ścierania

Szczerze, bez lukru o home schooling

Czasami mam dość, gdy widzę w sieci porady, jak się zorganizować z dzieckiem w domu, 503 sposoby na kreatywne zabawy etc.

Powiem Ci, jak naprawdę wygląda rzeczywistość, gdy jestem w domu sama z dwójką dzieci, pracuję na pełny etat, a obok toczy się zwyczajne życie (posiłki, pranie) oraz edukacja domowa:

I nie robię sobie wyrzutów. Choć na początku pandemii byłam nieco sfrustrowana.

Pufffff, teraz możesz już odetchnąć, bo jestem pewna, że niejeden dzień tak u Ciebie wyglądał. To normalne. Taką mamy rzeczywistość.

Mam w zanadrzu dwie nowości od Kapitan Nauka, które pomagają mi trochę uporządkować edukację domową podczas pandemii.

rozwiązywanie łamigłówek

Łamigłówki dla przedszkolaka

Zestaw składa się z kart z zadaniami do rozwiązania, które można zmazywać i wielokrotnie rozwiązywać, flamastra, bloku kart z łamigłówkami oraz książeczki z zadaniami. Polecenia są opisane na tyle przystępnie, że dziecko, które umie już czytać, samo poradzi sobie z ich przeczytaniem. Jednak według mnie najlepiej jest być przy dziecku, przeczytać, upewnić się, że rozumie polecenie, a potem pochwalić, że poradziło sobie z zadaniem. W naszym przypadku to działa najlepiej, a dla mnie to przerwa od komputera.

Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Autorzy: Natalia i Krzysztof Minge, Monika Sobkowiak, Agnieszka Biela

Wiek dziecka: 3-6 lat

Umiejętności: myślenia logicznego, koncentracji, spostrzegawczości, motoryki małej

Data wydania: wrzesień 2020

Zabawy logiczne dla ucznia

Ten zestaw jest podobny, z tym, że poziom zadań nieco bardziej skomplikowany.

Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Autorzy: Natalia i Krzysztof Minge, Monika Sobkowiak, Agnieszka Biela

Wiek dziecka: 6-10 lat

Umiejętności: myślenia logicznego, koncentracji, spostrzegawczości, grafomotoryki

Data wydania: wrzesień 2020

zagadki dla ucznia kapitan nauka

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close