9 najbardziej romantycznych filmów na walentynkowy wieczór

Już za kilka dni 14 lutego. Dzień znany na całym świecie jako Walentynki, Dzień Zakochanych, Dzień świętego Walentego. Saint Valentine’s Day zawitał do nas z zachodu Europy, jednak samą komercjalizację tego święta zawdzięczamy społeczeństwu amerykańskiemu.

Myślę, że bez względu na to czy uznajemy Walentynki czy nie, warto, będąc w związku, poświęcić sobie tego dnia trochę więcej czasu.

Z kolei single, osoby niepozostające w związkach, często krytykują Walentynki. Uważają je za agresywne, narzucające się i piętnujące życie solo. A ja doskonale pamiętam, gdy jako singielka, przy butelce różowego Carlo Rossi, obejrzałam właśnie w Walentynki pozycję #1 z mojej listy…

Przygotowałam dla Was listę absolutnych, romantycznych hitów do obejrzenia we dwoje w walentynkowy wieczór.

Żadna z tych pozycji Was nie zawiedzie. Na liście znalazły się 2 filmy produkcji Bollywood i wierzcie mi, da się do nich przekonać także Panów.

Zrelaksujcie się, stwórzcie swoją atmosferę komfortu i pozwólcie sobie na chwilę oderwania od codzienności w

walentynkowy wieczór z:

1. Czasem słońce czasem deszcz (Kabhi Khushi Kabhie Gham)

To piękny film o miłości, ale nie tylko między kobietą i mężczyzną. Ukazuje on jaką wartością jest rodzina oraz przyjaźń. Sceny taneczne są soczyste, zjawiskowe. A w obsadzie filmu kultowi bolywoodzcy aktorzy: Kajol oraz Shah Rukh Khan.

2. Przeminęło z wiatrem (Gone with the wind)

Klasyk klasyków. Film mojego dzieciństwa. Książkę (wszystkie części) pochłonęłam jako 9-latka. Kiedyś nie było Bożego Narodzenia bez Przeminęło z Wiatrem. Dziś rzadko można go obejrzeć w telewizji, ale warto od czasu do czasu sobie odświeżyć. Do tego przepiękna Vivien Leigh i seksowny brutal Clark Gable.

3. Dom nad jeziorem (The Lake House)

Ten film może nieźle zamotać w głowie. Na początku nie byłam w stanie zrozumieć dwóch równoległych światów. Dopiero w trakcie oglądania okazało się, że… nie nic nie powiem bo mam nadzieję, że będziecie mieli okazję sami zobaczyć. Bardzo piękną parę, która długo nie ma możliwości się spotkać, stanowią tu Sandra Bullock oraz Keanu Reeves.

4. Miasto Aniołów (City of Angels)

To piękna, romantyczna opowieść o miłości tak silnej, że zdolnej do największych poświęceń. Sceną, która najbardziej zapadła mi w pamięć jest ta gdy Annie opisuje na prośbę Setha smak gruszki. Warto chociażby dla Nicolasa Cage’a, który piękny nie jest, ale ma w sobie pewien magnetyzm.

5. Słodki Listopad (Sweet November)

Romantyczne połączenie Charlize Theron i Keanu Reeves’a. Szkoda tylko, że tłem dla tego rodzącego się uczucia jest nieuleczalna choroba, z którą ona się zmaga…

6. Szkoła Uczuć (Walk to Remember)

Gdy pierwszy raz zasiadłam do tego filmu miało być lekko i dość miałko. Tak odbieram filmy, w których gra Mandy Moore. Ale przeżyłam niemałe zaskoczenie… Jest pięknie, romantycznie ale szybko, w trakcie oglądania przestajemy być nastolatkami a doroślejemy wraz z głównymi bohaterami. To absolutny must see w walentynkowy wieczór . Polecam też książkę pod tytułem „Jesienna miłość”.

7. To właśnie miłość (Love Actually)

To kilka przeplatających się ze sobą historii miłosnych. Każda z 10 miłości jest inna, jedyna w swoim rodzaju, ale splatają się ze sobą. Te sploty są momentami bardzo zaskakujące.

8. Trudna droga do miłości (Salaam Namaste)

Bollywood kojarzy nam się z kolorowym hinduskim światem i życiem poukładanym regułami. Ten film, moim zdaniem, to Bolywoodzka rewolucja. Dwoje ludzi, którzy nie znoszą się w radiowym eterze, płomienny romans, ciąża, która była zaskoczeniem i dojrzewanie do miłości już we trójkę. Czy się uda? Przecież to kompletnie odwrotnie niż zazwyczaj w życiu… I ja wcale nie obiecuję happy endu.

9. Holiday

W tym filmie zazębiają się ze sobą dwie historie miłosne. Amerykanka i Brytyjka zamieniają się domami na okres bożonarodzeniowy. Okazuje się, że to właśnie w tym zmienionym miejscu każda z nich czuje się jak ryba w wodzie i odnajduje miłość, przyjaźń i bezpieczną przystań.

10. (dopisany) Nigdy w życiu

No tak, jak ja mogłam o nim zapomnieć. Gosiu, dzięki 🙂 🙂

Najpiękniejszy polski film romantyczny poprzedniej dekady <3

Zaletą kina domowego w walentynkowy wieczór jest to, że Wy decydujecie czy spędzacie go w dresie czy lepiej ubrani. Wybieracie menu jakie chcecie. I możecie w dowolnej chwili przerwać seans… 😉

Jakie są Wasze ulubione filmy o miłości? Zapraszam, dopiszcie kolejne pozycje do mojej listy – z chęcią odkryję jakąś romantyczną nowość 🙂

Zapraszam także tutaj, gdzie znajdziecie kilka propozycji, gdzie w Warszawie możecie wybrać się na romantyczną kolację w walentynkowy wieczór .

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close