Testujemy: ośmiorniczka z wibracją Sensillo

Poznajcie naszą nową koleżankę: ośmiorniczka z wibracją Sensillo . Jest ona trzecim już kolei produktem, który testowaliśmy w ramach programu Testero. Więcej o ośmiorniczce możecie, Drodzy Rodzice, przeczytać na stronie producenta.

Testowanie i recenzowanie zabawek jest i łatwe i trudne zarazem. Łatwe ponieważ tak naprawdę testy to zabawa – hulaj dusza piekła nie ma 😉 Trudność takiego recenzowania polega na tym, że 13-miesięczne maluchy nie opowiedzą mi w pełnych zdaniach co mam napisać 😉 Tu zaczyna się rola Mamy, która obserwuje, zabawia, podsuwa i na koniec notuje. Taka recenzja zabawki powstaje na kanwie zabawy, obserwacji oraz znajomości własnych dzieci.

Pośród różnego rodzaju autek, jeżdżących zwierzaków, zabawek grających i grzechoczących jakoś do tej pory nie było u nas tego typu zabawki z wibracją. Stąd byłam bardzo ciekawa czy ośmiorniczka z wibracją Sensillo zaciekawi któregoś z chłopców. Czy będą umieli samodzielnie uruchomić mechanizm ośmiorniczki, żeby czerpać z niej pełną frajdę?

Pierwsze wrażenie

Zabawka przytwierdzona jest do estetycznego kartonika, który zawiera jej opis oraz sposób użytkowania i czyszczenia. Dodatkowo zabezpiecza ją folia, więc mamy pewność, że nawet jeżeli leżała chwilę w sklepie to nie nosi na sobie śladów setek rąk. To ważne bo na pewno wkrótce po zapoznaniu zabawka wyląduje w niemowlęcej buzi 🙂

ośmiorniczka z wibracją Sensillo

Na mnie pocieszna ośmiorniczka z wibracją Sensillo wywarła bardzo pozytywne wrażenie. Jest wykonana z bezpiecznych dla dziecka materiałówmięciutka, przyjemna dla małych rączek. Kolorystyka ośmiorniczki – niebieskości – kojarzy się z tajemniczymi wodami, które zamieszkuje. Jej macki natomiast są wielokolorowe, radosne, stymulujące wzrok (kropki, paski).

ośmiorniczka z wibracją Sensillo

W razie potrzeby bardzo łatwo ośmiorniczkę wyczyścić – po prostu przecieramy ją wilgotną szmatką.

Funkcjonalność

Producent rekomenduje zabawkę dla niemowląt 0+. Myślę, że jej uniwersalność polega na tym, że faktycznie nie powinna być zbyt „trudna” dla dziecka kilkumiesięcznego, ale moje roczniaki także chętnie się nią bawią.

Kontakt 13-miesięcznych już Fasolaków z zabawką

Ważny był pierwszy kontakt: test wypadł pozytywnie. Zdarzało się, że jakaś zabawka przy pierwszym spotkaniu odstraszała chłopców. Nie wiedziałam z czego to wynika, ale kiedyś wyjaśniła mi to Pani Kasia – nasza fizjoterapeutka. Czasami dotyk dziecka nie jest jeszcze gotowy na pewne silne bodźce, na przykład rzeczy bardzo włochate, albo sznureczkowe. Ale ośmiorniczka wzbudziła sympatię od pierwszego wejrzenia i dotknięcia.

Postanowiłam, że najpierw ośmiorniczka trafi do łóżeczka Wiercisława na kilka dni. Następnie przeniosła się do łóżeczka Żółwika. W ciągu dnia była zaczepiona o krzesło – w zasięgu chłopców, a na spacery czy w podróż brali ją naprzemiennie.

Z dumą zaobserwowałam, że szybko, intuicyjnie oba Fasolaki podłapali jak działa ośmiorniczka z wibracją Sensillo . Gdy była zaczepiona o krzesło to się potrafili o nią przepychać – ach te bliźniaki – czasami muszą mieć to samo i takie samo tu i teraz! Multi-rodzice wiedzą co mam na myśli 😉

ośmiorniczka z wibracją Sensillo

Fajny widok można było zastać np. po przebudzeniu z drzemki. Zaglądałam do sypialni maluchów zobaczyć któż to wstał a moim oczom ukazywał się stojący w łóżeczku i jeszcze zaspany Wiercisław bawiący się z ośmiorniczką.

ośmiorniczka z wibracją Sensillo

Podobnie w czasie jazdy samochodem, kiedy nie mam możliwości obserwować chłopców bo raz, że prowadzę a dwa, że oni nadal jeszcze jeżdżą bezpiecznie czyli tyłem do kierunku jazdy.

Ośmiorniczka jest idealnej wielkości, dopasowana do rączki niemowlaka. Dzięki temu moim chłopcom zabawa sprawiała frajdę, a nie trudności.

ośmiorniczka z wibracją Sensillo

Podsumowując: ośmiorniczka z wibracją Sensillo to bardzo fajny produkt. Łączy w sobie zalety, które powinna mieć zabawka niemowlęca: miękki materiał, barwna kolorystyka, przyjazny wygląd. Ma także, co dość istotne dla rodzica, właściwości edukacyjne jak na przykład mechanizm wibrujący. Zabawka podoba się i dziecku i rodzicowi. Jest na tyle kompaktowa by mogła uczestniczyć nie tylko w zabawach w domu, ale towarzyszyć maluszkowi na spacerze czy w podróży. Polecam! Przetestowane na Bliźniakach 🙂

ośmiorniczka z wibracją Sensillo

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close