Wystawa Titanic the Exhibition

W Warszawie naprawdę sporo się dzieje i czasami warto poszperać w sieci i znaleźć interesujące wydarzenia rodzinne.

Wiadomość o tym, że w Stolicy trwa wystawa Titanic the Exhibition , jakoś mi umknęła. Jednak, gdy tylko się o niej dowiedziałam, z przyjemnością skorzystałam z wejściówek. Rodzinnie 🙂


Historię zatonięcia jednego z największych liniowców wszechczasów, Titanica, zna chyba każdy z nas. Jedni z głośnego, nagrodzonego wieloma Oscarami, filmu Jamesa Camerona. Inni interesując się historią ogólną. Twórcy wystawy włożyli ogromny wysiłek by poznanie historii statku było bardzo atrakcyjne i interaktywne.

Titanic the Exhibition

My wybraliśmy się z Fasolakami, w niedzielne przedpołudnie. Z takimi maluchami była to trochę gimnastyka, ale udało mi się obejrzeć/wysłuchać całość i jeszcze przygotować dla Was fotorelację. W końcu jestem mamą bliźniąt – a jakie Ty masz supermoce? 😉

Titanic the Exhibition

Wystawę można oglądać codziennie, w terminie 8 kwietnia – 9 października 2016 na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

Bilety są dostępne zarówno w kasie przy wejściu, jak i przez internet na Co jest Grane 24. Warto kupić bilety online ponieważ jest to opcja trochę tańsza, co w przypadku wycieczki rodzinnej pozwoli Wam zaoszczędzić trochę gotówki 🙂

Przed rozpoczęciem zwiedzania zostaliśmy wyposażeni w słuchawki i mp3 z nagraniem. Głos przewodnika towarzyszy nam podczas całej wystawy i kolejno objaśnia eksponaty, zdjęcia i historię. Genialne rozwiązanie bo słuchawki odgradzają nas od innych zwiedzających przez co jesteśmy na chwilę oderwani od codzienności, a obecni tam, feralnego 15 kwietna 1912 roku.

Titanic the Exhibition

Uwaga: w trakcie oglądania wystawy nie wolno robić zdjęć. Jest jednak przy wejściu na pokład możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia nim rozpoczniemy rejs.

Titanic the Exhibition

Titanic – historia powstania okrętu

Wystawa zaczyna się od historii powstania liniowca. To tworzy grunt pod dalszą opowieść i pomaga zrozumieć co stało się podczas tragedii. Poznajemy sponsorów, architektów, cały sztab ludzi i zdarzeń, dzięki którym powstał Titanic.

Titanic the Exhibition budowa statku

Pierwszy rejs Titanica

Przechodzimy dalej, do kolejnych sal i rozpoczynamy rejs. Nie jesteśmy tylko otoczeni gablotami, jak w muzeum. Wraz z wsiadającymi żegnamy bliskich, którzy zostali na brzegu.

Titanic the Exhibition Żółwik na korytarzu

Przechodzimy korytarzem statku.

Titanic the Exhibition korytarz

Odwiedzamy kajuty wszystkich klas.

Titanic the Exhibition klasa trzecia

Titanic the Exhibition klasa pierwsza

Titanic the Exhibition klasa pierwsza

Titanic the Exhibition klasa pierwsza

Schodzimy po czerwonym dywanie, schodami do sali bankietowej. Klimat jest tak zbudowany, że zwiedzając czułam się jak na statku.

Titanic the Exhibition schody do sali bankietowej

Wystawę tworzy ponad 200 przedmiotów, zgromadzonych przez jej twórców. Część to rekonstrukcje, część to eksponaty, które udało się wydobyć albo z wraku albo otrzymać od bliskich ofiar katastrofy.

Titanic the Exhibition

Mała Louise Kink z rodziną

Przedmioty osobiste, które ocalały robią wrażenie i wywołują dreszcze.

Titanic the Exhibition

Buty Louise Kink

Nie sposób nie wczuć się w tragiczny los pasażerów Titanica.

Titanic the Exhibition lista pasażerów

Lista pasażerów

Titanic the Exhibition

Titanic – w obliczu katastrofy

Kończymy przyjemny, ekskluzywny rejs i znajdujemy się w obliczu tragedii – zderzenia z górą lodową.

Titanic the góra lodowa

W tej sali zabawiliśmy dłużej ponieważ Fasolaków prawdziwa góra lodowa zafascynowała. Co chwilę upewniali się że jest zimna, prawdziwie lodowa.

Titanic the Exhibition góra lodowa

Pokazana jest animacja oddająca proporcje statku, góry, odległości i przebieg samej katastrofy.

Titanic the Exhibition

Nie będę wam psuć niespodzianki i streszczać całej wystawy. Chcę Was szczerze zachęcić do odwiedzania Titanic the Exhibition . Macie jeszcze czas do 9 października by się na nią wybrać 🙂

Titanic the Exhibition

Warto też śledzić Wystawę Titanic na Facebooku ponieważ czasami można wygrać bilety 🙂

Titanic the Exhibition

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close