KiD – Karta Informacyjna Dziecka

To naturalne, że nie chcę myśleć o złych rzeczach. Jak mogę, dbam o moich synów, bo ich kocham. Ty też kochasz, więc wiesz, o czym mówię. Tylko ten lęk z tyłu głowy „a co, gdyby mnie zabrakło…?”. Dane statystyczne pokazują, że wypadki drogowe zdarzają się częściej niż np. katastrofy lotnicze.

Pamiętając, że nawet najlepszy fotelik samochodowy nie uchroni przed wszystkim, jak jeszcze możesz zadbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie?

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

Ale to wszystko profilaktyka, ważna i konieczna profilaktyka, która zabezpieczy, ale nie ochroni przed wszystkim…

KiD – Karta Informacyjna Dziecka

Są takie zdarzenia (drogowe), których nie unikniesz. Choćbyś miała przysłowiowy „łeb jak sklep”, wszystkiego nie przewidzisz, przed wszystkim się nie zabezpieczysz. Każdego dnia dochodzi na drogach do kolizji. Biorą w nich także udział dzieci. Nie wiesz, jaka będzie Twoja reakcja, gdyby doszło do takiej sytuacji (szok, omdlenie, poważniejszy uraz).

We współpracy z ratownikami medycznymi, marka Recaro przygotowała KiD – Kartę informacyjną Dziecka. Karta ma charakter informacyjny. Ma umożliwiać ratownikom medycznym szybkie udzielenie pomocy dziecku, w chwili gdy rodzic/opiekun mu tej pomocy nie może udzielić.

KiD – Jak to działa?

Komplet naklejek (małą do umieszczenia w widocznym miejscu i większą-informacyjną na skorupę fotelika samochodowego) otrzymasz gratis u jednego z partnerów marki Recaro.

Ta mała naklejka, przyklejona w widocznym miejscu np. na ochraniaczach pasów, to sygnał dla ratowników, że w samochodzie, który uległ wypadkowi, może znajdować się dziecko. Naklejka większa zawiera garść ważnych informacji na temat Twojego dziecka:

Te podstawowe informacje, w chwili udzielenia pomocy, stają się niezwykle cenne. Tak jak cenna jest szybka reakcja w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

KiD dla Ciebie i Twojego dziecka

5 pierwszych Mam, które napiszą do mnie maila, dostanie ode mnie takie naklejki. Uwaga: to nie jest konkurs. Nie ma wygranych ani przegranych. Zwyczajnie, chcę się z Wami podzielić, tym, co uważam, za słuszną akcję. Zapraszam, jeżeli uważasz, że Twoje dziecko powinno taką „polisę” mieć na wypadek… odpukać!

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close