Nauka trochę w innej formie + konkurs

Jeszcze chwila została do pierwszego, szkolnego dzwonka. Znam Mamy przedszkolaków, którzy teraz idą do zerówki. Dzieci są pełne podekscytowania i wyczekiwania. Mamy dumne, ale zarazem pełne obaw. Szkoła to kompletnie nowy etap w życiu dziecka.

Mam za sobą szkołę podstawową, liceum, studia licencjackie i magisterskie oraz podyplomowe. Wiem, że nauka może być całkiem przyjemna. Ale musi być odpowiednio podana. Podstawą jest oczywiście nauczyciel. Jeśli Twoje dziecko trafi na upierdliwą fizyczkę to już fizykiem raczej nie zostanie, a „trója” będzie szczytem marzeń 😀

Ale już całkiem poważnie, rodzic może tak wesprzeć dziecko by nauka była dla niego przyjemnością. Jak? A na przykład w formie gier i quizów.

Przekonaj się, czym jest Kieszonkowiec i zdobądź 1 z 3 nagród dla swojego dziecka.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

Tym razem konkurs kieruję do Mam trochę starszych dzieci, w wieku szkolnym. Kieszonkowiec to seria gier i quizów karcianych z różnych dziedzin wiedzy (język angielski, ułamki, procenty, logika i geografia) dla dzieci już od 7 lat.

A teraz odpowiedz na pytanie Czy Twoje dziecko lubi się uczyć?

Konkurs trwa w terminie 28.08-03.09.2017 do godziny 23:59.

Miłej zabawy!

Kieszonkowiec konkurs dla chętnych wiedzy – zasady

1. Organizatorem konkursu jest blog Agumama.pl

2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Edgard.

3. Nagrodą w konkursie jest 1 dowolnie wybrany przez Laureata Kieszonkowiec. Nagrodzę 3 osoby.

4. Udział w konkursie należy zgłosić poprzez odpowiedź na pytanie konkursowe Czy Twoje dziecko lubi się uczyć?

5. O zgłoszenia proszę w komentarzach poniżej tego posta lub pod plakatem konkursowym na Facebooku.

6. Jedna osoba może tylko raz wziąć udział w konkursie=nadesłać jedno zgłoszenie. Zgłoszenia, na nieprawdziwych danych, mające zwiększyć szanse na wygraną, będą unieważnione.

7. Komentarz można zostawić jako „Gość”, ale wtedy wypowiedź należy podpisać imieniem.

8. Konkurs trwa w terminie 28.08-3.09.2017 do godziny 23:59

9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na blogu Agumama.pl najpóźniej do 06.09.2017.

10. W ciągu 3 dni proszę Laureatów o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy). Jeżeli Laureat się nie zgłosi, wybieram kolejną osobę.

11. Laureatów konkursu (3 osoby) wybieram ja, Organizator. Nagrodzę 3 najciekawsze odpowiedzi na zadanie konkursowe.

12. Za wysyłkę nagród do Laureatów odpowiada wydawnictwo Edgard.

13. Wysyłka nagród możliwa jest tylko na terenie Polski.

14. Wysyłając zgłoszenie akceptujesz zasady konkursu.

15. Nadsyłając zgłoszenie konkursowe wyrażasz jednocześnie zgodę na jego publikację na blogu Agumama.pl, fanpejdżu Agumama na fb oraz jej udostępnienie sponsorowi konkursu, wydawnictwu Edgard.

16. Konkurs będzie promowany w serwisie Facebook, jednak serwis Facebook nie jest w żaden sposób związany z niniejszym konkursem, nie pomaga w jego przeprowadzaniu. W związku z organizowanym konkursem na serwisie Facebook nie spoczywa żadna odpowiedzialność.

Zapraszam do udziału w zabawie 🙂 Kieszonkowiec konkurs dla chętnych wiedzy realizowany na blogu Agumama.pl czeka na Was do 3 września 🙂

Miło mi będzie, jeżeli udostępnisz plakat konkursowy na Facebooku 🙂 Bardzo miło 🙂

*******WYNIKI KONKURSU********

Dziękuję za wszystkie zgłoszenia i ciekawe wypowiedzi o tym, jak Wasze dzieci postrzegają naukę i jak sobie z nią radzą.

Nagrody czyli 3 zestawy quizów Kieszonkowiec trafiają do:

Joanna

Moja córka lubi się uczyć ale tak jak wszystkie dzieci gdy ma ona formę zabawy. Dlatego literki utrwalalismy malując w mace. Czytac uczymy się z packami na muchy polujac na wyrazy. Tabliczke mnozenia z wytlaczankami do jajek wkladajac fasolki wg. instrukcji np. 3 ×4 w 3 okienka po cztery. Przyrodę poznajemy na spacerze poznajac nazwy drzew ich listki i owoce. Gramy w gry utrwalajac wiedzę. Korzystamy z quizow i krzyżówek. Sami tworzymy mema tematyczne jak grzyby kwiaty i ich nazwy a takze dzialania matematyczne i pasujace do nich wyniki . forma zdrowej rywalizacji sprzyja nauce motywujac dziecko do wiekszego wysilku i dzialania. Lubimy także eksperymentowac poznajac właściwości roznych cieczy obserwujemy rośliny w różnych warunkach. Fajnie gdy dziecko ma jakieś pasje i zainteresowania wtedy latwiej o sukcesy w nauce gdyż wlasnie na nich można oprzeć naukę i utrwalanie wiedzy. Zawsze latwiejsze i ciekawsze dla dziecka są zadania na znane lubiane tematy. U nas królują zwierzątka w zadaniach tekstowych łatwiej dodać zwierzatka niż same cyfry. Łatwiej. Przeczytać i ułożyć zdania o kotkach czy pieskach niż o tym co dziecka nie interesuje. Nauka musi aktywizować dziecko do działania i poznawania odkrywania nowych rzeczy nie może być bierna a tym samym zabijając naturalną ciekawość każdego dziecka.

Agnieszka Wrocławska

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Dlatego mój synuś, chętnie uczy się wszystkiego od najmłodszych lat. Zadaje nam mnóstwo pytań, chętnie czyta książki z różnych dziedzin. my cieszymy się, że nasze dziecko tak chętnie połyka różne ciekawostki. Staramy się umilać mu to przyswajanie wiedzy, dlatego zabieramy go na różne wycieczki, pokazy, robimy z nim różne doświadczenia. Janek ciągle coś liczy, mierzy, dodaje..Palcem wodzi po mapie i chętnie poznaje nowe kraje. W dzisiejszych czasach dzieci mają super pomoce naukowe i zajęcia, które w sposób interesujący przedstawiają różne fakty, uczą i jednocześnie bawią. Ja mam bzika na punkcie gier i książek i moje dziecko zresztą też. Z przyjemnością się bawimy, a że Jaś ma dobrą pamięć, to co chwilę zadziwia mnie jakimiś wiadomościami. Uwielbiamy się uczyć, bo przy moich dzieciach uczę się również i ja 🙂 od jutra rozpoczynamy przygodę ze szkołą. Mam nadzieję, że pęd Jasia do wiedzy nie zagaśnie, a wręcz przeciwnie, rozbudzi to, co jeszcze uśpione. Serdecznie pozdrawiamy:-)

Anna Storman

Moja córka 9 l. ma wybrane przedmioty, które bardzo lubi i do których nie muszę ją ganiać. Ale są też takie przedmioty, których wręcz nie cierpi i trudno ją zmotywować do działania. Z synem 7 l. który zaczyna pierwszą klasę od wrześnie zakochany jest tylko w dinozaurach, lubi rozwiązywać zadania, gorzej z pisaniem. Boję się, że to będzie trudny rok dla niego jak i dla mnie.

Poproszę o maila z danymi do wysyłki nagrody: imię, nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy. Koniecznie podajcie tytuł wybranego Kieszonkowca.

Dziękuję Wam za udział w konkursie i za podzielenie się swoimi historiami i refleksjami, które pokazują, że dzieci chętnie, ale w różny sposób odkrywają i poznają świat. Konkurs konkursem, ale kilka Waszych interesujących pomysłów spróbuję i u nas wypróbować 🙂

kieszonkowiec konkurs plakat fb

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close