Makieta City – odwiedź kolejowy, miniaturowy świat z dzieckiem

Jest sobota. Ostatni weekend października. Dla jednych to zwykł długi weekend. Dla innych czas wyjazdów w rodzinne strony w ramach zbliżającego się Święta Zmarłych. Dla mnie to są 4 wolne dni, które spędzę z Fasolakami. Tata Fasolaków pojechał w rodzinne strony, pomóc Babci, spędzić z nią czas i odwiedzić groby bliskich.

Miniony tydzień był dla mnie ciężki. Dużo pracy, powroty do domu około godziny 19, skutkowały znikomą ilością czasu dla Fasolaków. W ten weekend zamierzamy się wspaniale bawić, być ze sobą i zapełnić te braki czułości. Przed nami też atrakcja – Makieta City na Stadionie PGE Narodowy.

Ciocia Ewa

Chociaż odwiedza nas sporadycznie, jest wielką miłością Fasolaków. Zapytani rano „Synku, co ci się śniło?” przeważnie odpowiadają „ciocia Ewa”. Często też przewija się w zabawach i opowieściach.

Przyjeżdża po drzemce, ku radości maluchów. Razem jemy obiad i ruszamy „do pociągów”. Wspólnie z ciocią Ewą jedziemy obejrzeć Makietę City.

Kącik zabaw – zarezerwuj sobie godzinę

Wchodzimy na stadion, kierujemy się w stronę wystawy. Odbieramy nasze wejściówki i… dzieci mi przepadają. W pomieszczeniu przed wejściem do makiety kolejowej jest kącik zabaw dla dzieci, przed którym chłopcy nie potrafią się oprzeć.

Widzę swoje szkraby buszujące wśród mini-makiet kolejowych do samodzielnej budowy i żałuję, że nie przyjechaliśmy tu kilka godzin wcześniej. Widzę, że trudno mi będzie stąd wyjść. Żółwik zabiera się za „sadzenie” drzew. Wiercisław z drewnianych fragmentów konstruuje tory kolejowe.

Makieta City czyli kolejowy świat w miniaturze

Makietę odwiedzam 2x. Po raz pierwszy biegnę tam, gdzie wołają mnie synowie. Przyciskamy wszystkie możliwe guziki, aby uaktywnić dodatkowe funkcje makiety np. uruchomić wiatraki czy ożywić wesołe miasteczko. Podnosimy się na ręce, żeby mali ciekawscy mogli zobaczyć więcej.

Twórcy makiety naprawdę zadbali o detale.

Dopiero za drugim podejściem mam czas na zrobienie zdjęć. Fasolaki są z ciocią Ewą są w kąciku zabaw. Przepadli. A ja spaceruję i podziwiam, jak precyzyjnie wykonana jest kolejowa Makieta City.

Masz ochotę obejrzeć?

Makieta City kibole Legii tu byli

Makieta City płonąca fabryka

Makieta City PKP Cargo

Makieta City koparki

Makieta City wesołe miasteczko

Makieta City betoniarnia

Makieta City pędzący pociąg

Makieta City furmanka

Jest niedzielny poranek. Fasolaki budzą się przed 6. Czy Tobie też zmiana czasu dała się we znaki?
„Mamisiu, dziś jedziemy do pociągów?” 🙂

******************
Makieta City jest dostępna do odwiedzania w Warszawie na stadionie PGE Narodowy codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-20.
A teraz przejdźmy do konkretów: Czy masz ochotę z rodziną odwiedzić Makietę City w Warszawie?

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close