Nowości wydawnicze od AMEET

Dzieci to kolekcjonerzy. Lubią dinozaury, figurki z jajek niespodzianek oraz inne gadżety dołączane do dziecięcej prasy. A rodzice mają niemały ból głowy, bo kupując wszystko, można wydać fortunę! Poza tym, gdzie potem te kolekcje przechowywać? A także, która prasa dziecięca jest wartościowa i prócz zabawy dostarczy też treści edukacyjne, ale odpowiednie do wieku i możliwości dziecka?

Przedszkolaki, szczególnie te starsze, 5-cio i 6-cio letnie, coraz bardziej interesują się nie tylko zabawą, ale nauką. Nie jest to jeszcze poziom akademicki! To wciąż zabawa, próby i błędy. Zabawa tym przyjemniejsza, gdy towarzyszą jej ulubieni bohaterowie bajek na przykład: Super Wings, Toy Story, postaci z bajek Disneya.

Chcę przedstawić zestaw nowości od Wydawnictwa Ameet. Wszystkie, wraz z Fasolakami, przewertowaliśmy od deski do deski 😉

nowości Ameet wakacyjne zabawy Super Wings

Disney uczy. Przygoda z czytaniem.

O serii „Disney uczy. Przygoda z czytaniem” pisałam szczegółowo w innym artykule (klik). Jest to bardzo wartościowa seria, by rozpocząć przygodę z nauką czytania, a później ją kontynuować i udoskonalać. Wydawnictwo cały czas rozszerza ją o kolejne elementy z nowymi, bajkowymi bohaterami.

nowości Ameet zeszyt z figurką LEGO Harry Potter

Zeszyty LEGO

Moim Fasolakom bardzo podobają się zeszyty LEGO. Każdy zestaw składa się z zeszytu z zagadkami, łamigłówkami i zadaniami do wykonania oraz z powiązanej tematycznie figurki. Zeszyty adresowane są do dzieci w wieku 5+ i 6+. Zadania polegają na znalezieniu różnic, pokolorowaniu, dorysowaniu, policzeniu itp.

nowości Ameet zeszyt LEGO czadowi kumple

nowości Ameet zeszyt z figurką LEGO strażacy

Oprócz typowych LEGO postaci jak strażak, czy policjant, wśród nowości pojawiają się też figurki Star Wars czy Harry Potter.

nowości Ameet zeszyt z figurką LEGO Star Wars

Z figurką Harrego Pottera miałam niedawno przygodę, gdy ratowałam jego maleńką różdżkę, zjedzoną przez GREYa – robota sprzątającego. Dzięki owocnym poszukiwaniom, zostałam Super Mamą w oczach synów 😉

nowości Ameet uratowana figurka LEGO Harry Potter

Disney uczy – ćwiczenia ręki

Szczególnie pokochał je Wiercisław. W zasadzie na tym przykładzie dobrze widać, że chłopcy, choć są braćmi bliźniakami, to się bardzo różnią. Żółwik na razie mniej się interesuje pisaniem, liczeniem czy czytaniem. Stopniowo w to wchodzi. Za to Wiercisław prawie każdy dzień zaczyna od rozłożenia się z zeszytem, w którym kreśli litery i cyfry. I czyta, czyta proste wyrazy, nawet na ulicznych billboardach.

nowości Ameet zeszyt do ćwiczenia liter z bohaterami Toy Story

nowości Ameet ćwiczenia literowe z bohaterem Toy Story

Zeszyty adresowane są do dzieci w wieku 4+, 5+ i 6+. Podoba i się w nich, to, że w świat liter i cyfr wciągają dziecko przez zabawę. To najlepszy sposób, by dziecko zaciekawić, zachęcić do podjęcia tematu, by próbowało, ale się nie zniechęciło.

nowości Ameet zeszyt do ćwiczenia budowania wyrazów z bohaterami Toy Story

Wszystkie nowości Wydawnictwa AMEET znajdziesz na ich stronie internetowej w sekcji Nowości.

Przegląd powstał w współpracy z Wydawnictwem AMEET.

nowości Ameet zeszyt z zadaniami i figurką LEGO Harry Potter

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close