Pan Poeta Show

Wysoki, szeroko uśmiechnięty, z kolorową muchą – mowa o Panu Poecie. Nie, nie sposób go przeoczyć. Czy dlatego wzbudza zainteresowanie dzieci? A może dlatego, że ma im coś ciekawego do przekazania?

Niełatwo jest zwrócić uwagę dziecka. Wokół jest masa ciekawych spraw i zjawisk. Pan Poeta prywatnie jest tatą, co na pewno ułatwia mu zadanie. Ale prócz tej ważnej, życiowej roli, ma też w sobie dużo uśmiechu, energii, pasji. Tym skupia na sobie uwagę najmłodszych.

Hmmmm, a może to nie On, tylko jego ptasi towarzysze tak naprawdę robią całą pracę i w mig łapią kontakt z dziećmi? 😉

pan poeta show pacynki

Pan Poeta Show

Wiosną, do naszego przedszkola, do grupy Fasolaków, zaprosiliśmy Pana Poetę – Autora edukacyjnych bajek dla dzieci. Moi chłopcy to byli mega dumni, że mają i znają wszystkie jego bajki. Potrzeba było gromadki smyków, trochę miejsca i pasji Autora, by warsztaty mogły się rozpocząć.

Spotkanie zaczęło się spokojnie, od rozmów i poznania fragmentów bajek. Widziałam jednak, że przedszkolaki niecierpliwie zerkają w jedną stronę sali, zastanawiając się, co też Pan Poeta przywiózł w kilku kolorowych walizkach.

A kryło się w nich ponad 260 rekwizytów, kufer pełen przebieranek i morze kolorowych balonów. Chcesz poznać tego Autora bliżej? Zajrzyj na stronę Pana Poety.

pan poeta show zabawa z chustą

pan poeta show przebieranki

pan poeta show co jest w walizkach

Autor raczej rozmawia z dziećmi niż im czyta i angażuje je w wiele ciekawych zabaw, przy okazji przekazując wartościowe treści płynące z książek. Do tej pory odwiedził blisko dwieście bibliotek, szkół i przedszkoli w całej Polsce, by uśmiechem i radością zarażać ciekawe świata dzieci.

pan poeta show rozmawia z przedszkolakami

Prywatnie Pan Poeta jest tatą i polonistą, dzięki czemu na pewno łatwiej mu tworzyć treści i zabawy dla najmłodszych. Ale prócz tej ważnej, życiowej roli, ma też w sobie dużo uśmiechu, energii, pasji. Tym skupia na sobie uwagę najmłodszych.

Ptasie historie z morałem

Bohaterami bajek Pana Poety są ptaki, którym Autor nadał ludzkie cechy. W ich kolorowym, skrzydlatym, ptasim świecie, jak w lustrze odbijają się nasze ludzkie cechy, wady i przywary. Każda książka ma wartościowy morał. Tak Pan Poeta pisze o swojej twórczości:

„By świat był piękny, musimy akceptować siebie i innych, być życzliwi i szczerzy. Tego uczę w swoich książkach. Piszę rymem, bo język i słowo to doskonały temat do zabawy.”

Jeżeli jeszcze w ręce Twoje lub Twojego dziecka nie trafiła żadna z bajek Pana Poety, to zapraszam do artykułu, w którym je pokazałam.

pan poeta show bajka o wróblu

Jak myślisz, czy takie spotkanie z bajką, jest dla dzieci atrakcyjne? Czy ucząc przez zabawę mamy większe szanse, by dzieci uczyły się czegoś w przyjemny dla siebie sposób?

Artykuł powstał we współpracy z Panem Poetą.

Uwaga, uwaga: Już w grudniu ukaże się szósta książka z ptasiej serii: „Sowa, co bałagan ma w porządku”. Czyżby Autor znów chciał nam dać coś do zrozumienia?

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close