Niedziela, dziś nie gotuję!

Mamy, czy codziennie macie w domu obiad? Niedawno trafiłam na dyskusję pod takim pytaniem. „TAK” wcale nie musiałam się długo zastanawiać nad odpowiedzią. Od kiedy dzieci są w domu, obiad jest zawsze. Oczywiście, nie dajmy się zwariować, czasami gotuję obiad na 2 czy nawet 3 dni i podanie go polega w dużej mierze na podgrzaniu. Co by się stało, gdyby jednego dnia obiadu nie było?

Bez żartów. W domu są dzieci, więc nie rozważam takiej opcji. Sięgnęłam pamięcią wstecz i nie przypominam sobie, żeby przynajmniej dla Fasolaków, nie było w domu obiadu.

A gdyby tak pomarzyć, że dziś nie gotuję i odpoczywam? Jasne, a obiad sam się zrobi! A zrobi się…

Mamo, odpocznij!

Obiad. Zwykły, codzienny posiłek. Albo okazja do spotkania w większym, rodzinnym bądź przyjacielskim, gronie. Lub też wspólne świętowanie urodzin czy imienin.

Tylko, że w zasadzie nie ma znaczenia, czy jecie go tylko z domownikami czy zapraszasz więcej osób. I tak musisz swoje odstać w kuchni, a później jeszcze odgrzać, zająć się gośćmi, pozmywać.

Mama, pani domu, też powinna mieć swój wolny weekend. Mądrala jestem, co? Ja do niedawna pojęcia nie miałam, że tak się da 😀 Poważnie!

Rodzinne obiady w DeSilva mus z białej czekolady

DeSilva Piaseczno

Tuż przy wylocie z Warszawy na Piaseczno, w pobliżu popularnego outletu, znajduje się hotel DeSilva Piaseczno. W tygodniu to ośrodek szkoleniowo-konferencyjny. Znacznie ciekawiej, z mojej perspektywy, wyglądają w nim weekendy. Bo w weekendy goście biznesowi rozjeżdżają się, a w hotelowej restauracji spotkasz głównie rodziny z dziećmi. Roześmianymi i rozbawionymi dziećmi.

Rodzinne obiady w DeSilva

W ubiegłą niedzielę dostałam zaproszenie by wraz z rodziną uczestniczyć w Weekendowych Obiadach Rodzinnych w DeSilva.
Dla mnie to była PIERWSZA taka okazja by się całkowicie zrelaksować w niedzielne popołudnie. Bez garów, bez spiny 😀 I przy ciepłej kawie. Fasolaki mieli okazję pobrykać w ramach aktywności wymyślonych przez Panią Animatorkę. A do miłego towarzystwa zaprosiliśmy Babcię Basię i ciocię Ewelinę by wspólnie świętować Dzień Babci.

Rodzinne obiady w DeSilva animacje

Wszyscy wyszliśmy smacznie najedzeni, wypoczęci, w miłych humorach. Fasolaki byli wykończeni i raz-dwa pospali się w samochodzie.

Rodzinne obiady w DeSilva Żółwik

Rodzinne obiady w DeSilva mają taką koncepcję, że dorośli zamawiają i płacą za swoje dania z karty, a dzieci do lat 10 mają do dyspozycji bufet złożony z dań ciepłych (zupy, drugie dania, potrawy bezglutenowe), przekąsek (świeże warzywa pocięte w słupki) oraz deserów (owoce, tartaletki, a także galaretka z foremkami do samodzielnego wycinania), z którego korzystają GRATIS.

Rodzinne obiady w DeSilva Wiercisław

Rodzinne obiady w DeSilva przekąski dla dzieci

Rodzinne obiady w DeSilva świeże warzywa do chrupania

Animacje dla najmłodszych

Małe dzieci szybko się nudzą. Gdziekolwiek idziemy, zabieram ze sobą książeczki, ulubionego pluszaka, coś co w razie awarii zajmie chłopców. Tamtego dnia zaryzykowałam i nie wzięłam nic, ponad 2 książeczki o samochodach. Polegając na animacjach. Sympatyczna Pni Animatorka, interesujące zabawki, wspólne rysowanie i budowanie wieży z kubeczków – to wszystko wciągnęło moich synów. Żółwik i Wiercisław spędzali radośnie czas, a ja nie musiałam być w ciągłej gotowości.

Rodzinne obiady w DeSilva Fasolaki w ferworze zabawy

Zobacz, jaki jest plan animacji dla dzieci na luty (KLIK).

Rodzinne obiady w DeSilva mur z klocków

Rodzinne obiady w DeSilva to oferta nie tylko adresowana do mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Według mnie to dobry pomysł by w któryś weekend odwiedzić rodzinnie Stolicę. Masz, czasami wciąż odkładaną, okazję by zobaczyć wszystkie jej atrakcje i skorzystać własnie z noclegu i rodzinnego obiadu w DeSilva.

Rodzinne obiady w DeSilva szaszłyki drobiowe

A Ty jak spędzasz weekendowe popołudnia ze swoją rodziną?

Rodzinne obiady w DeSilva hamburgery bezglutenowe

Rodzinne obiady w DeSilva pomidorowa

Rodzinne obiady w DeSilva pomidorowa

Rodzinne obiady w DeSilva foremki do galaretek

Rodzinne obiady w DeSilva galaretki

Rodzinne obiady w DeSilva wieża z kubeczków

Rodzinne obiady w DeSilva owoce

Wpis powstał we współpracy z Hotelem DeSilva Piaseczno.

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close