Hity Netflix dla najmłodszych widzów

Przez ostatni rok prawie nie oglądamy telewizji. Poważnie rozważam bo zakończyć umowę z dostawcą kablówki. Na pewno w jakimś stopniu spowodowane jest to brakiem czasu i zupełnie innymi zajęciami. Jest jeszcze jedna przyczyna i nazywa się ona Netflix.

Mija prawie rok od kiedy korzystamy z usługi Netflix. Maluchy mają tam swoje ulubione bajki. Platforma oferuje też dostęp do wielu świetnych seriali. Mogę też w dowolnym momencie, kiedy tylko mam czas, obejrzeć film nawiązujący do mojego nastroju w danej chwili np. film romantyczny, czy film o podróżach, albo taki, gdzie znajdę moich ulubionych aktorów. Do wyboru do koloru. I to lubię!

Seriale Netflix dla dzieci

Bardzo zwracam uwagę na to, co chłopcy oglądają. Niestety sporo jest bezwartościowych produkcji dla dzieci, które ogłupiają, pokazują zbyt wiele przemocy lub dziwne zachowania. Znalazłam kilka perełek. Chciałabym Ci dziś przybliżyć trochę świetnych i wartych uwagi bajek dla dzieci.

Bajki produkcji Netflix

Nowe Podróże Justina

Justin to chłopiec w wieku przedszkolnym. Ma tak bogatą wyobraźnię, że wraz ze swoim przyjacielem Miękusiem (który jest ciastoliną), przenosi się w czasie i przeżywa ciekawe przygody. W ich przygodach jest coś wyjątkowego: ciekawa mieszanka historii i kulturoznawstwa. Justin odwiedza na przykład Gwatemalę by stoczyć mecz starożytnej piłki. Innym razem, pomagając mamie w podlewaniu ogrodu, trafia do wiszących ogrodów Semiramidy.

Zaobserwowałam u chłopców pojawienie się nowych słów oraz ciekawe i pomysłowe zabawy, nawiązujące do przygód Justina. Myślę, że to bajka odpowiednia dla dzieci w wieku 3+.

Wyspa Puffinów

Bardzo przyjemna i łagodna historia o rodzinie maskonurów z wyspy Puffin Rock. Moją uwagę zwróciła animacja: jest spokojna, bez feerii barw i zbyt szybko zmieniających się obrazów. Myślę, że nadaje się dla dzieci w wieku 2+. W kolejnych odcinkach poznajemy różne zwierzęta i ich zwyczaje. Głównym wątkiem jest rodzina i panujące w niej relacje.

Beat Bugs

Sam Netflix zapowiada tą bajkę tak: To historie dla Twoich milusińskich, zainspirowane muzyką Beatlesów, zaśpiewaną między innymi przez:

PINK „Lucy in the sky with diamonds”

SIA „Blackbird”

Robbie Williams ” Good day sunshine”

James Corden „I’m a looser”

Opowiadałam już kiedyś o Beat Bugs na blogu. Widzę, że synowie są w niej zakochani. Mnie też przyjemnie się ją ogląda.

Bajki dostępne w Netflix

Sąsiedztwo Tygrysa Daniela

Gdy pierwszy raz obejrzałam tą bajkę z chłopcami, pomyślałam „o matko, jaka psychodela! Nigdy więcej tego nie włączę”. Zrazili mnie trochę dziwni bohaterowie, którzy na dodatek komunikują się śpiewem „ko-chamy cięęęę” – tak śpiewają rodzice Tygryskowi Danielowi.

Nie w smak mi było, gdy innego dnia synowie znów poprosili o tą bajkę. Jednak włączyłam i obejrzałam z nimi od deski do deski. Okej, bohaterowie wciąż mnie (delikatnie mówiąc) zaskakiwali, ale po kilku odcinkach zrozumiałam: oni są różnorodni tak, jak różni są ludzie, z którymi i my się na co dzień spotykamy. Są tam postaci ludzkie, zwierzęta, osoby czarnoskóre, seniorzy, rodzice i dzieci. Sąsiedztwo Tygrysa Daniela to z pewnością bajka edukacyjna.

Zaletą bajki są pouczające treści. Każdy odcinek składa się z dwóch części (dwóch odcinków). W pierwszym poruszony i omówiony jest problem np. korzystanie z toalety i to, że po skorzystaniu należy umyć ręce. W drugim zaś temat jest utrwalany w głowie dziecka w opowieści i powracającą piosenką. Moim zdaniem to bajka dla 2-3 latków, ze względu na tematy treningu czystości czy pójścia do przedszkola, choć chłopcy jeszcze się na nią „łapią”.

Jak Ci się podobają seriale Netflix dla dzieci?

W jaki sposób masz kontrolę na to, co i jak długo ogląda Twoje dziecko? A może Twoja pociecha tak kocha książki, że bajki mogłyby dla niej nie istnieć?

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close