Dlaczego fotelik samochodowy warto kupić stacjonarnie?

W internecie pełno jest ogłoszeń typu „kupię fotelik samochodowy dla chłopca” oraz „sprzedam fotelik. Tanio”. Większość z tych okazyjnych egzemplarzy, już dawno powinna leżeć na śmietnisku historii. Dlaczego tak się nie dzieje? Bo wciąż są amatorzy, by je kupować. Wciąż są rodzice, którzy wolą zainwestować w wózek na wypasie, a zaoszczędzić na foteliku, bo „dziecko i tak szybko z niego wyrośnie”.

Tymczasem to, gdzie kupisz fotelik samochodowy dla swojego dziecka ma ogromne znaczenie. Lecz jest coś jeszcze by i kupujący i sprzedający dostali to, co sprawi, że rozstaną się z szerokim uśmiechem, i tym uśmiechem obdarzą zadowolonego malca, w swoim nowym fotelu.

Gdzie kupić fotelik samochodowy?

W sklepie, stacjonarnym, dedykowanym do sprzedaży fotelików (nie w dyskoncie bo rzucili promo za „stówę” czy markecie). Dlaczego? Bo wtedy masz się kogo poradzić. Sprzedawcy-doradcy możesz zaufać. I masz gdzie wrócić, gdyby z fotelikiem coś się działo. Dlaczego jeszcze fotelik samochodowy warto kupić stacjonarnie? Przedstawiam wszystkie argumenty „za”.

Dopasuj…

Na stronie producenta fotelików możesz sprawdzić, czy dany model jest kompatybilny z Twoim samochodem, ale uwaga! Jest kilka parametrów, których zza ekranu komputera nie sprawdzisz. Tylko w sklepie stacjonarnym jesteś w stanie dopasować fotelik do swojego samochodu biorąc też pod uwagę:

Po zamontowaniu dwóch Minikidów RWF, okazało się, że musiałam skorygować ustawienie swojego fotela. A jestem jedynym kierowcą swojej Fabiany. Na szczęście, bo nikt sporo wyższy ode mnie nie byłby w stanie jej prowadzić.

Przymierz…

Chociaż każdy fotelik mieści się w uniwersalnych normach wagowych i wzrostowych:

0 – od urodzenia do 10 kg wagi dziecka

0+ – od urodzenia do 13 kg wagi dziecka

I – 9-18 kg

II – 15-25 kg

III – 22-36 kg

to w rzeczywistości powinno się dopasować fotelik do gabarytów dziecka. Dziecko może być wysokie, jak na swój wiek, a bardzo szczupłe. Albo przeciwnie, okrąglejsze od rówieśników. Ze względu na swoją konstrukcję, foteliki różnią się. Może się więc okazać, że kupisz fotelik dedykowany do +/- 4 lat, a Twoje dziecko pojeździ w nim tylko 1-2 lata. W tym przypadku producent fotelika raczej nie rozpatrzy Twojej reklamacji pozytywnie…

O takich niuansach, które różnią poszczególne marki i modele, wykwalifikowany sprzedawca na pewno Ci opowie. Na pewno też Ci powie, że dziecko do wybranego modelu fotelika trzeba przymierzyć.

Kup legalnie…

Niedawno trafiłam na post na forum, w którym pani pisała, że skradziono jej auto a w nim był kupiony kilka miesięcy temu fotelik Axkid Minikid. Szukała rady, co robić, ponieważ całkiem prawdopodobnie złodziej ten fotelik będzie próbował sprzedać.

W sklepie stacjonarnym kupujesz z pewnego źródła. Jeżeli szukasz oszczędności na aukcjach czy olx, możesz kupić kota w worku lub fotelik z kradzieży. Ponadto, jeżeli w ten sposób szukasz fotelików używanych to możesz trafić na model powypadkowy lub uszkodzony, w cenie „prawie jak nowy”.

Foteliki samochodowe mają swój termin ważności (tutaj pisałam o tym). Kupując byle gdzie, bo tanio, nie wiesz w jakich warunkach, jak długo leżakował znaleziony fotelik. A tym samym nie wiesz czy nie powinien już dawno leżeć na śmietniku.

Gwarancja, ubezpieczenie i inne „drobnostki”

Fakt, to wszystko zawiera się w cenie i kształtuje ją na takim, a nie innym poziomie. Dobre foteliki samochodowe nie są tanie. Stąd pokusa by przymierzyć w sklepie stacjonarnym a kupić online. Nie masz jednak gwarancji, jak paczkę z Twoim kupionym online fotelikiem będzie traktował Pan Kurier.

Coraz więcej sklepów ułatwia zakup fotelika na raty. To jest rozwiązanie dla osób, dla których taki wydatek jest dużym, jednorazowym obciążeniem.

Sprzedawca doradzi, pokaże jak montować…

Kupując fotelik stacjonarnie wybierz taki sklep, który specjalizuje się w montażu i sprzedaży fotelików. Oczywiście kuszące jest pojechanie w jedno miejsce i kupienie tam mebelków, wanienki. wózka, fotelika i wyprawki. Jednak nie ma się co łudzić, że w takim sklepie sprzedawca będzie znał się na wszystkim. To, że doradzi najlepsze jakościowo mebelki, wykonane z drewna i pokryte ekologicznymi farbami, nie oznacza, że na montażu fotelików zna się równie świetnie.

Wykwalifikowany sprzedawca fotelików podpowie Ci model odpowiedni do Twojego auta lub do przekładania między dwoma autami w rodzinie.

Poświęci Ci czas, wiedzę i energię. Jego wynagrodzenie to Twój nowo kupiony fotelik, Twoje zadowolenie z zakupu i bezpieczeństwo Twojego dziecka. Warto mu za to zapłacić, prawda?

Jeżeli Cię nie przekonałam powyższymi argumentami, to umówmy się na mały test: idź jutro z samego rana do szefa i powiedz mu, że przez tydzień pracujesz za darmo. Tak, za free, rezygnujesz z wynagrodzenia. A potem napisz mi, jak było i czy wciąż uważasz, że słońce za mocno przygrzało w w głowę 😉

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close