Przekonaj się „O czym szumią drzewa”

Odkąd sięgam pamięcią, zawsze byłam blisko z przyrodą. Pamiętam wakacje na wsi u babci, pomoc w ogrodzie, kontakt z żywymi zwierzętami. Mam w głowie zbieranie liści i kasztanów. Mam przed oczami obrazy ze szkolnej wycieczki do Puszczy Kampinoskiej. Dziś tego kontaktu z przyrodą jest jak na lekarstwo: głównie jestem w klimatyzowanym biurze, albo stoję w korku w samochodzie. A przyroda to rozmówca, dla którego warto się zatrzymać i wsłuchać.

Przyroda to jeden z elementów, które dziecko poznaje bardzo dokładnie, wszystkimi zmysłami: słyszy, obserwuje, dotyka. Ma ona wspaniały wpływ na rozwój dziecka. Godziny obserwacji, nauka o rytuałach i zwyczajach zwierząt, różnorodność – to wszystko świetnie kształtuje zmysły małego człowieka.

Jesteście gotowi na pełną zagadek, leśną przygodę? Za chwilę w księgarniach pojawi się książka, która zagwarantuje Wam odkrywczą wyprawę w szumiący las.

Żółwik zza krzaczków

O czym szumią drzewa

To wyjątkowa książka, która zabierze Was w zakamarki leśnych tajemnic. Jest pięknie wydana. Ilustracje, opisy, ciekawostki i quizy tworzą interesującą całość.

Autor książki, Peter Wohlleben, jest leśnikiem. Wie o lesie wszystko i umie swoją miłością do przyrody zarażać z pasją. Wycieczki, które organizuje dla dzieci w ramach Akademii Leśnej to musi być niezapomniane przeżycie!

Nie mogłam się doczekać by pokazać „O czym szumią drzewa” Fasolakom. Tak na prawdę sama byłam ciekawa „czy w lesie jest internet?” oraz „czy drzewa mają pryszcze?„. Te, i inne podrozdziały zadziałały na moją wyobraźnię. Zaczęliśmy od przeglądania książki w domu. No dobrze, może w niezbyt pogodny dzień to wystarczy. Ale nie wtedy, gdy tak pięknie jest za oknem! Zabraliśmy ją w plener. Było i czytanie i wygłupy i oglądanie obrazków i przytulanie drzew. Słowem, zrobiliśmy wszystko, co autor książki na pewno nie raz zrobił. A czeka nas jeszcze więcej!

Magia tej książki polega na braku granic. Dzieciom jest łatwiej, nam dorosłym trochę trudniej, dać się namówić na eksperymenty, których w „O czym szumią drzewa” jest całe mnóstwo: wąchanie mrowiska, zrobienie gumy do żucia lub obrazu z żywicy leśnego drzewa. Po wykonaniu zadań możecie sobie pogratulować naturalnej, dziecięcej spontaniczności!

Literatura dla dzieci musi mieć to „coś”, co sprawi, że mały czytelnik połknie bakcyla i zechce wrócić. Świat leśnych zwierząt, szumiących drzew i pracowitych robaczków stoją otworem dla każdego, kto tylko zechce zostać gościem w leśnym, tętniącym życiem królestwie.o czym szumią drzewa bliźniaki czytają swoje książki

gałązka drzewa

Kilka słów o publikacji

Tytuł: O czym szumią drzewa

Autor: Peter Wohlleben

Ilustracje: Diana Karpowicz

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 23.05.2018

Oprawa: sztywna

Ilość stron: 200

Wiek dziecka: od 5 lat (Przekonałam się, że z 4-latkami czyta się ją równie przyjemnie) do 10 lat (serio??? ja mam 3x tyle i się wciągnęłam 🙂 )o czym szumią drzewa książka na ławceDrzewom chce się pić

życie rodzinne w lesie

leśne skarby

bracia czytają książkę razem

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close