Opowieści Złotego Kota – bajki, od których nie sposób się oderwać

„Mieszka na strychu ot, zwykły kot, ma koci ogon i koci wzrok, kocie ma wąsy, i koci chód, i grzbiet, i mordkę, i spryt… za dwóch. (…) Nadchodzi złota godzina, dziwy będą się dziać… Jeśli go wtedy spotkasz, wszystko się może stać…”

Książki bywają przeciętne, oraz takie do których się wraca. Czasami, raz przeczytane, kurzą się na półce. Czasami ktoś sobie o nich przypomni, a czasami raz i wystarczy.  Zbiór wierszowanych bajek „Opowieści Złotego Kota” mamy od początku lipca. Od tamtej pory, każda drzemka i każde usypianie odbywają się przy czytaniu Złotego Kota.

Opowieści Złotego Kota okładka

Opowieści Złotego Kota

Gdyby nie propozycja recenzji, pewnie byłaby to jedna z wielu książek na półce. A jednak ma w sobie to coś! Nie wiem, czy są to rymy, które moim Fasolakom zapadły już tak w pamięć, że część bajek potrafią wyrecytować. A może są to niuanse i przewrotne zakończenia?

Jest historia lwa, zwykłego lwa, który „mlucał” i „lycał” bo wstyd mu było pójść do logopedy.

Jest i szakal, o rany, wieczór bez szakala to wieczór stracony! Czasami czytam go po 2 razy. Szakal panicznie bał się wyrywania zęba. Tylko, że to był ząbek mleczny.

Ach, i historia żyrafy i słonia, tak sobie bliscy, a tak dalecy. Bo trudniej jest mówić o tym, co się czuje, a łatwiej otoczyć się murem docinków i przekomarzań…

Brzmi znajomo? 😉

Chciałabym Ci opisać całą książkę z detalami. Ale wtedy już wszystko będzie jasne. Czytanie książek od końca nie ma sensu! Gdy zostawię trochę niedopowiedzeń, jest ryzyko, że nie oddam tego, co chcę napisać. Nie oddam całego uroku tej publikacji.

Jeżeli lubisz czytać wspólnie z dzieckiem…

Jeżeli lubicie zabawę słowem…

Jeśli Twoje dziecko ma już milion różnych bajek…

to ten zestaw opowiadań musicie mieć jako milion pierwszy 🙂

Opowieści Złotego Kota na spacerze

Kilka słów o publikacji

Tytuł: Opowieści Złotego Kota

Autor: Justyna Chłap – Nowakowa

Ilustracje: Aleksandra Przybylska

Wydawnictwo: Biały Kruk

Data wydania: 23.05.2018

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Wiek dziecka: hmmmm… bez limitu 😉

Książka „Opowieści Złotego Kota” miała niedawno swoją uroczystą premierę w ZOO w Krakowie.

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close