Klub Małych Odkrywców: Lotto bo najmłodsi też lubią gry

Grudzień moi synowie spędzili głównie w domu. Po 3 dniach w żłobku znów dopadło ich, tym razem obu, przeziębienie a później zapalenie ucha, gardła i oskrzeli – Żółwik oraz zapalenie płuc – Wiercisław. Tego chorowania mam już dość! Ale najtrudniej jest mi patrzeć na znudzonych, poirytowanych chorobą i brakiem aktywności synków.

W grudniu miałam ponownie przyjemność wypowiedzieć się na łamach portalu Edutorial.pl. Tym razem moja wypowiedź trafiła do raportu „Prezenty edukacyjne 2016”. Moim numerem 1, gdy wybieram prezenty edukacyjne dla swoich dzieci lub, gdy chcę kupić coś drobnego idąc w odwiedziny do znajomych z dzieckiem, są zestawy edukacyjne Kapitan Nauka.

W jednej z pierwszych części Klubu Małych Odkrywców opowiadałam Tobie o kartach edukacyjnych Kapitan Nauka. Tym razem czas spędzony w domu z chorymi Fasolakami uprzyjemniały nam niespodzianki od Kapitana Nauka: gra Lotto Zwierzęta i gra Lotto Kolory.

gra Lotto Zwierzęta plansze do gry

Co lubią bliźniaki

Czy pamiętasz, jak pisałam na temat bliźniaków? Wspomniałam, że choć są bardzo do siebie podobni, to mają zupełnie różny gust i lubią często zupełnie inne rzeczy.

gra Lotto Zwierzęta Żółwik w okienku

Tak jest i tym razem i tym bardziej cieszę się, że mamy okazję bawić się obiema grami Lotto. Od momentu rozpakowania paczki, każdy z moich synków ma swoją ulubioną grę. Dzięki temu gramy razem, ale też zdarza się, że proszą żeby im dać Lotto i bawią się w pojedynkę.

gra Lotto Zwierzęta Wiecisław zapoznaje się z grą

Gra Lotto Zwierzęta 2+

Zestaw zawiera 6 plansz oraz 36 kolorowych żetonów z rysunkami zwierząt. Każda z plansz to inne miejsce: dom, gospodarstwo, łąka, las, sawanna i Arktyka. Zatem podczas zabawy w lotto dziecko nie tylko ćwiczy motorykę małą, ale także trenuje pamięć, rozwija koncentrację i pamięć wzrokową. Moi Mali Odkrywcy – Fasolaki – poznali dzięki grze Lotto Zwierzęta nowe zwierzęta oraz środowisko, w którym żyją.

Gra Lotto Kolory 2+

Analogicznie do Lotto Zwierzęta, gra Lotto Kolory to zestaw 6 plansz i 36 żetonów.

gra Lotto Zwierzęta kolorowe żetony

Każda plansza ma inny kolor: żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, zielony i niebieski. Moim zdaniem ta gra jest odrobinę trudniejsza, ponieważ obrazki na żetonach i planszach nie są identyczne. Dziecko musi się chwilę zastanowić by znaleźć element wspólny np but i mysz wyglądającą zza buta.

gra Lotto Zwierzęta plansze do gry

Warianty gry

Zasady gry i warianty są w przypadku obu gier podobne.

gra Lotto Zwierzęta Żółwik ogląda pudełko

Gracz pełzacz – dostaje 1 wybraną planszę i pasujące do niej żetony, a jego zadaniem jest położenie krążków na psujących miejscach na planszy. Gdy to malec rozpracuje, czas przejść level wyżej.

Gracz wymiatacz – na środku rozkładamy dowolną ilość plansz (od 2 do 6) a żetony mieszamy i rozrzucamy obok. W tej rozgrywce może już brać udział więcej niż jedna osoba.

Gracze zapamiętywacze – to jest również wariant gry dla kilku osób. Chociaż inteligentny maluch w pojedynkę też się będzie fantastycznie bawić. Każdy gracz otrzymuje swoją planszę a żetony leżą rozrzucone, ale rewersem do góry (z rysunkiem Kapitana Nauki). Gracz czeka na swoją kolej, odkrywa jeden żeton i tak krok po kroku szuka tych, które będą pasowały do jego planszy. Tu się liczy pamięć i szczęście też 🙂

Gracze rozrabiacze – gra Lotto Zwierzęta i Lotto Kolory ma swój level master. I to jest właśnie poziom gracza rozrabiacza. Każdy gracz dostaje swoją planszę i musi jak najszybciej znaleźć wśród porozrzucanych, wymieszanych żetonów te, które do jego planszy pasują. Uwaga: to gra na czas i wszystkie chwyty spowolnienia przeciwnika są dozwolone.

Jak Ci się podoba? Masz ochotę zawołać „lotto”? 😉

gra Lotto Zwierzęta plansza czerwona

My polecamy!!! Gorąco i rodzinnie 🙂

Kapitanie Nauka – serdecznie dziękujemy za mnóstwo beztroskiej zabawy i uśmiechu <3

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close