Seriale Netflix w których przepadłam!

Moja przygoda z Netflix zaczęła się 3 lata temu. Zawsze lubiłam oglądać seriale. W czasach „przed dziećmi” nie raz zarywało się noc, by obejrzeć kilka odcinków, albo cały sezon na raz. Choć te czasy minęły bezpowrotnie, przyjemnie jest obejrzeć coś, co nie jest bajką lub papką serwowaną przez TV.

Początkowo z Netflixa korzystaliśmy głównie ze względu na maluchy. Platforma udostępnia sporo całkiem ciekawych seriali dla dzieci. Pisałam o nich tutaj. Z czasem pojawiła się i przestrzeń dla mnie. Zaczęłam na nowo czytać książki, czy oglądać coś wyłącznie sama dla siebie.

Fenomen Netflixa

Platforma Netflix pojawiła się w Polsce kilka lat temu. Poprzez nią, po wybraniu dogodnego abonamentu/pakietu, masz dostęp do filmów, seriali, bajek dla dzieci oraz produkcji dokumentalnych. Zasoby aktywnie się powiększają, podobnie jak funkcjonalne możliwości samej platformy: m.in. ochrona rodzicielska, pobieranie i oglądanie offline, pobieranie nowych odcinków itp. Netflix ma wprost genialną ekipę od promocji w social media. Dosłownie rozwalają Facebooka!

Netflix seriale w których przepadłam

Co oglądam? Co polecam? Wśród moich faworytów są głównie seriale produkcji Netflix. Nie był to jednak wybór celowy, tylko albo kierowałam się recenzją, albo poleceniem. Może i Ty znajdziesz coś dla siebie?

netflix seriale

La casa de papel (Dom z papieru)

Ten serial to majstersztyk. Każdy kolejny odcinek trzyma w napięciu i kończy się tak, że masz ochotę zarwać noc. Nawet ze świadomoścą, że rano trzeba będzie (jakoś) wstać do pracy. El Profesor obmyśla plan napadu idealnego, a jego wspólnicy realizują go, barykadując się w Mennicy Państwowej. Do jakiego stopnia jeden człowiek jest w stanie przwidzieć zachowanie ośmiu zupełnie różnych osób oraz wpłynąć na pracę sztabu służb specjalnych? Czy plan Profesora się powiedzie, czy runie, a domek z kart?

Język: hiszpański

2 sezony, premiera sezonu 3 zapowiedziana jest na 19 lipca 2019.

YOU (TY)

Niepozorny księgarz Joe oraz Beck: jego miłość, ofiara? Może i jedno i drugie? Sezon 1 serialu pokazuje, jak bardzo social media typu Facebook czy Instagram nas obnażają, jak można „poznać” drugiego człowieka tylko śledząc go w sm. Jest w nim sporo erotyki, która nie razi, a pociąga. Przez ekran czuć więź, która łączy głównych bohaterów. To, co w tym serialu przewrotne to fakt, że ja jako widz w pewnym sensie rozumiałam motywy Joego. Niby jest stalkerem, niby postacią negatywną, robi złe rzeczy, ale w jego przeszłości i motywach postępowania odnajduje się nić usprawiedliwienia…

Język: angielski

1 sezon, premiera sezonu 2 zapowiadana jest na II połowę 2019 roku. Czekam z niecierpliwością.

Las Chicas del Cable (Telefonistki)

Historia dzieje się w Madrycie, w latach 20 ubiegłego stulecia. Bohaterkami są telefonistki z krajowej centrali telefonicznej, zarządzanej przez rodzinę Cifuentes. Ciekawa fabuła, ze szczyptą historii. Zaczęłam oglądać, gdy serial został mi kilka razy polecony. Myślę, że jest typowo kobiecy i raczej wśród kobiet ma większą oglądalność.

Bardzo podoba mi się narracja głównej bohaterki, która genialnie puentuje wydarzenia, a jej puenty pasują nie tylko do scen filmowych, ale także do życia. Tego codziennego, nie na ekranie. Opowiada o miłości i o konsekwencjach, o wyborach i przeznaczeniu.

Język: hiszpański

3 sezony, premiera 4 sezonu zapowiedziana jest na 9 sierpnia 2019.

Black Mirror (Czarne Lustro)

Dla mnie ten serial jest niezwykle ciężki w odbiorze. To, co czyni go ciekawym, to że opowiada o nas, społeczeństwie, w bardzo niedalekiej przyszłości. O kierunku, w jakim zmierza ludzkość. Wszystkim rządzi elektronika, wyścig szczurów. Żyjemy w świecie social mediów, traktując to, co jest tam, jako jedyną i prawdziwą rzeczywistość. Odcinki są bardzo trudne, mroczne. Przestałam go oglądać wieczorami, przed snem, bo zwyczajnie nie mogłam zasnąć.

Język: angielski
4 sezony

Suits (W garniturach)

Kiedyś mieliśmy swój polski serial o prawnikach: Magda M. Tamten był romantyczny, ckliwy, cukierkowy. Tutaj jest kawa na ławę: czasami sprawy się komplikują, czasami życie nie jest czarno-białe. Serial, który łączy w sobie wątki obyczajowe, z prawniczą codziennością i wyścigiem szczurów, typowym dla współczesnego świata. Szczególnie dla korpo-biznesu.

Dotychczas obejrzałam 1 sezon. Mam przerwę, bo oglądam Las Chicas del Cable.

Język: angielski

6 sezonów

A Ty jesteś już Netflixo-maniaczką? Jakie seriale oglądasz? Jakie polecasz?

Jeżeli masz ochotę poznać ofertę Netflix jeszcze bliżej, polecam inne artykuły z tej kategorii:

Netflix – Filmy o miłości

Netflix – Filmy na Dzień Ojca

Netflix – Filmy na Halloween

Netflix – Powiew lata

Czy dzieci powinny oglądać bajki?

Moje kanały social media

Zawsze będziesz na bieżąco.

Close